Rusza nowy projekt Polskiej Ligi Esportowej, będą to największe rozgrywki Valoranta w kraju

Rusza nowy projekt Polskiej Ligi Esportowej, będą to największe rozgrywki Valoranta w kraju

Polska Liga Esportowa otwiera się na nową grę - tym razem będzie to Valorant. Nowe rozgrywki będą nosić nazwę PLE.GG: Valorant Nations Circuit i nie ograniczają się tylko do polskiego podwórka. W turnieju weźmie udział łącznie osiem drużyn - cztery z kraju nad Wisłą i cztery z innych europejskich regionów. Pełna lista uczestników zostanie wkrótce ogłoszona. Rozgrywki VALORANT w Polskiej Lidze Esportowej to dla nas kolejny, bardzo ważny krok do wzmacniania pozycji gry na polskiej i europejskiej scenie. To także kolejny sygnał – dla Riot Games Polska to jeden z najważniejszych rynków, a polscy gracze dziesiątki razy udowodnili, że należą do światowej czołówki. - reklamuje PLE.GG Grzegorz Szabla, Senior Brand Manager w Riot Games. Pula nagród turnieju wynosi aż 25 tysięcy złotych, co jest największą kwotą, jaka pojawiła się w polskich rozgrywkach od początku istnienia Valoranta.

W nowych rozgrywkach od Polskiej Ligi Esportowej udział weźmie osiem drużyn, cztery z nich to polskie formacje. Łączna pula nagród turnieju wynosi aż 25 tysięcy złotych.

Turniej rusza już w kwietniu. Osiem drużyn będzie rywalizować w fazie grupowej, która będzie składać się z siedmiu kolejek - jedna tygodniowo. W soboty będą rozgrywane dwa, a w niedziele trzy spotkania. Następnie najlepsze drużyny awansują do finałów rozgrywek, które zaplanowano na drugi tydzień czerwca. Otwarcie się na nowy esportowy rynek to kolejny krok w rozwoju polskiej marki. Niezmiernie się cieszę, że VALORANT zagości w harmonogramie Polskiej Ligi Esportowej. Riot Games doskonale rozumie specyfikę gier esportowych, dlatego wierzę, że PLE.GG: VALORANT NATIONS CURCUIT będzie chętnie oglądanym turniejem na kanałach PLE. - powiedział Adam "destru" Gil, Head of Esports, PLE. Marka prężnie działa już w świecie CS:GO - w obecnym tygodniu wystartowały dwie ligi tamtejszych lig. Kilka tygodni temu otrzymaliśmy z kolei informację o nowym inwestorze spółki - został nim artysta Dawid Podsiadło.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Rusza nowy projekt Polskiej Ligi Esportowej, będą to największe rozgrywki Valoranta w kraju

 0