Ruszyła przedsprzedaż konsol PlayStation 5. Znamy polskie ceny

Ruszyła przedsprzedaż konsol PlayStation 5. Znamy polskie ceny

Wczoraj wieczorem, na pokazie PlayStation 5, Sony w końcu ujawniło datę premiery i ceny swoich next-genowych konsol. I tak, PS5 zadebiutuje na wybranych rynkach (m.in. USA i Japonia) 12 listopada, ale większość świata, w tym i Polska, otrzyma konsolę tydzień później, czyli 19 listopada. Jeśli zaś chodzi o ceny, to za standardową wersję urządzenia zapłacimy nieznacznie więcej, 50 zł, niż za Xboxa Series X, czyli 2299 zł (499 USD/EUR), a wariant PlayStation 5 Digital Edition, który pozbawiony jest napędu optycznego, wyceniono 1849 zł (399 USD/EUR). Ceny są więc takie, jakich się spodziewaliśmy i na szczęście nie spełniły się plotki na temat rekordowo drogich next-genów. Co prawda nowa generacja od Microsoftu, czyli Xbox Series X oraz Xbox Series S jest tańsza (choć w przypadku X nieznacznie) i zadebiutuje 9 dni wcześniej, bo już 10 listopada, to jednak wydaje się, że pod względem startowych i potwierdzonych tytułów to sprzęt Sony ma przewagę, a to za sprawą takich produkcji jak Spider-man: Miles Morales, Demon’s Souls Remake, Final Fantasy XVI czy God of War: Ragnarok.

Wydaje się, że w Polsce jak na razie konsole zamawiać można jedynie w sieci Media Markt, ale lada moment powinno się to zmienić.

Jeśli zaś chodzi o przedsprzedaż, to przypominamy, że ta w przypadku konsol Microsoftu wystartuje 22 września, natomiast od dziś rozpoczyna się zbieranie zamówień przedpremierowych na konsole PlayStation 5. Wydawać by się mogło, że tak ważne wydarzenie zostanie wyraźnie zaznaczone przez producenta, ale tak się nie stało, co wywołało sporo chaosu. Część sklepów postanowiła jednak wykorzystać sytuację i już wczoraj pozwoliła swoim klientom na na zakup PS5 i PS5 Digital Edition i wprowadziła sporo zamieszania. Dla przykładu, w amerykańskich sklepach wprowadzono specjalne systemy zaproszeń dla osób, które chciały kupić konsole. Amazon także wystartował już z przedsprzedażą next-genów Sony i te wyprzedały się błyskawicznie. W takich popularnych sklepach jak Walmart, Best Buy czy GameStop odnotowywano zaś liczne problemy z zamówieniami (blokowanie użytkowników, błędy przy próbie finalizacji zamówienia itd.).

Wydaje się, że w Polsce jak na razie konsole zamawiać można jedynie w sieci Media Markt, ale lada moment powinno się to zmienić. Przy okazji sklep sprzedaje także akcesoria dedykowane PlayStation 5 i poznaliśmy ich polskie ceny. I tak, za dodatkowego pada DualSense zapłacić trzeba 319 zł, kamerka dla PS5 kosztuje 269 zł, słuchawki Pulse 3D Wireless 449 zł, pilot Media Remote 139 zł, a stacja ładująca na dwa pady 139 zł. Ceny w innych sklepach powinny wyglądać praktycznie tak samo, choć mogą występować tu jakieś drobne różnice. Dajcie znać w komentarzach czy zamierzacie kupować którąś z konsol na start i czy w takim razie zdecydowaliście się na PS5, czy też nowego Xboxa. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ruszyła przedsprzedaż konsol PlayStation 5. Znamy polskie ceny

 0