RX 480 8 GB wystartuje w cenie 229 dolarów. Bez niereferentów w dniu premiery

RX 480 8 GB wystartuje w cenie 229 dolarów. Bez niereferentów w dniu premiery

Zapowiadając model RX 480, firma AMD wspomniała wyłącznie o cenie tańszej wersji z 4 GB pamięci VRAM, która - przypomnijmy - powinna wynieść 199 dolarów. Pojawiło się wówczas pytanie: Ile trzeba będzie wyłożyć za model z modułami o podwojonej pojemności? Z długo wyczekiwaną odpowiedzią przyszedł nie kto inny jak polski oddział Czerwonych.

Sugerowana cena to 229 USD (za model 8 GB, 199 za 4 GB). Cenę w złotówkach ustalimy bliżej premiery, aby uniknąć różnic wynikających ze zmiany kursu walut. ~AMD Polska

Zgodnie z wypowiedzią zamieszczoną w serwisie Facebook, za 8-Gigabajtowego RX-a 480 zapłacimy 229 dolarów, co przekłada się na kwotę marginalnie wyższą od startowej ceny GeForce'a GTX 960. Trzeba jednak pamiętać, że wspomniany Maxwell trafił do sklepów przy dolarze wartym 3,65 złotego, a obecnie wartość złotówki względem dolara spadła o nawet 10%. Tak czy inaczej, wydaje się, że okolice 1000 złotych są całkiem realne, zwłaszcza w kontekście tańszego wariantu.

Przy okazji AMD potwierdziło również datę premiery - 29 czerwca. Niemniej jeśli wierzyć opinii Andrew Gibbsona, pracownika sklepu OcUK, w dniu rynkowego debiutu Polarisa zakupimy wyłącznie referenty. Ich jakość została ponoć mocno doszlifowana, tym samym nie ma powodów do obaw, jednak temat potencjalnych modeli autorskich wciąż pozostaje sprawą otwartą. Jednocześnie nie wiemy, czy zmodyfikowane konstrukcje zostały zablokowane z premedytacją, czy to wyłącznie kwestia czasu niezbędnego na dopracowanie produktów. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: RX 480 8 GB wystartuje w cenie 229 dolarów. Bez niereferentów w dniu premiery

 0