Rynek zostanie zalany tanimi procesorami, płytami i SSD, które są wciskane w pakiecie z GPU

Rynek zostanie zalany tanimi procesorami, płytami i SSD, które są wciskane w pakiecie z GPU

Portale aukcyjne mogą zostać zalane podzespołami, które górnicy nabyli w pakiecie z kartami graficznymi, które to są najcenniejszym nabytkiem do koparek. Sprzedawcy internetowi próbują wymusić specjalne zasady, aby uniemożliwić kopaczom kryptowalut i spekulantom wykupowanie zapasów GPU w mgnieniu oka. Układy graficzne są teraz często dołączane do procesorów, płyt głównych lub dysków SSD, ale górnicy kryptowalut oczywiście nie są zainteresowani żadnymi dodatkami, więc oczekuje się, że wkrótce eBay i inne portale mogą zostać zasypane tanimi procesorami, płytami i dyskami SSD.

Sprzedawcy coraz częściej wprowadzają sprzedaż w pakietach, do kart graficznych dodając inne podzespoły jak CPU, płyta główna, czy SSD. Te dodatkowe, zbędne górnikom elementy, mają wkrótce masowo pojawić się w portalach aukcyjnych, po znacznie niższych cenach. Producenci obawiają się spadku cen w detalu.

DigiTimes donosi, powołując się na swoje źródła, że platformy aukcyjne mogą zostać w drugiej połowie 2021 r. zalane zamkniętymi komponentami komputerowymi, których źródłem będą kopacze kryptowalut, zmuszani do zakupów kart graficznych w pakietach ze zbędnymi im podzespołami. Sprzedawcy wymuszają takie zakupy, pozornie walcząc z górnikami i spekulantami, jednak jest to świetna taktyka na zwiększenie sprzedaży. Karty graficzne i tak się sprzedadzą, a jeśli przy okazji uda się wcisnąć trochę dodatkowego sprzętu, to dla sprzedawcy świetny interes. Niestety taka praktyka dodatkowo utrudnia przeciętnemu konsumentowi zakup procesorów graficznych po przyzwoitych cenach.

Nawet jeśli cena GPU jest zbliżona do sugerowanej ceny detalicznej (co obecnie jest niemal niespotykane), to konsument nadal musi dodatkowo zapłacić za dołączony komponent PC, a dodatkowy pakiet wcale nie odstrasza górników, którzy po prostu pozbędą się nadplanowych rzeczy. Począwszy od drugiej połowy 2021 r., będziemy obserwować ogromny wysyp procesorów, płyt głównych i dysków SSD po cenach, które mogą być znacznie niższe niż ceny rynkowe ustalane przez sprzedawców marek. Według DigiTimes wielu producentów płyt głównych i procesorów graficznych zdaje sobie już sprawę z tej możliwości, ponieważ uważnie monitorują stan rynku używanego, a także planują negocjować ze sprzedawcami detalicznymi, aby w jakiś sposób zmienić politykę dotyczącą pakietów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Rynek zostanie zalany tanimi procesorami, płytami i SSD, które są wciskane w pakiecie z GPU

 0