Ryzen 5 6600H przetestowany w Geekbench. 25% przewagi nad poprzednią generacją

Ryzen 5 6600H przetestowany w Geekbench. 25% przewagi nad poprzednią generacją

W bazie danych benchmarku Geekbench dostrzeżono właśnie nowy wpis dla nadchodzącego procesora AMD. Wynik wydaje się wskazywać, że jest to CPU z rodziny „Rembrandt”, a konkretnie 6-rdzeniowy i 12-wątkowy Ryzen 5 6600H. 

Benchleaks, który jako pierwszy dostrzegł ten wpis, podkreśla, że ​​nadchodzący procesor mobilny AMD ze średniej półki osiąga podczas testów średni zegar 4527 MHz i jest o 6% szybszy w pracy jednowątkowej i o 23% szybszy w pracy wielowątkowej niż poprzednia generacja Ryzen 5 5600. Przypominamy, że AMD zaprezentowało już swoje nowe mobilne APU „Rembrandt” na targach CES 2022, więc nie potrzebujemy Geekbench, aby potwierdzić specyfikację tego procesora, ponieważ jest ona publicznie dostępna. Spodziewamy się jednak, że na premierę układów z tej serii poczekamy do lutego.

W bazie danych benchmarku Geekbench dostrzeżono właśnie nowy wpis dla nadchodzącego procesora Ryzen 5 6600H.

Geekbench nie jest najlepszym narzędziem do porównywania chipów od różnych producentów, ale jego wyniki dają całkiem niezły ogląd sytuacji podczas porównywania procesorów z tej samej rodziny. Mając to na uwadze, możemy zestawić nadchodzącego Ryzena 5 6600H z jego poprzednikiem, czyli Ryzenem 5 5600H. Wyniki obu APU pochodzą z laptopów Lenovo 82XX, wyposażonych w 16 GB pamięci RAM, więc platformy są bardzo porównywalne. W takim porównaniu Geekbench 5 nowy procesor wyraźnie pokazuje swoje postępy architektoniczne z 6% wzrostem w teście jednowątkowym i 23% w teście wielowątkowym.

Jest to dobra wiadomość dla osób, które właśnie przymierzają się do zakupu nowego laptopa. Niemniej jednak pierwsze recenzje laptopów wyposażonych w procesory Intel Alder Lake pokazują, że modele na nowej platformie Niebieskich mogą mieć tu sporą przewagę. Z ostateczną oceną lepiej jednak wstrzymać się do pojawienia się notebooków z Ryzenami z rdzeniami Zen 3+, które mogą mieć inną istotną zaletę, a mianowicie zintegrowaną grafikę RDNA 2. Niestety, na razie brak testów iGPU w układach Rembrandt. Podczas premiery na targach CES 2022 AMD pokazało, że Ryzen 7 6800U bez problemu pokonuje  w grach mobilną grafiką Vega z poprzedniej generacji w APU Ryzen 7 5800U i nawet samodzielną kartę NVIDIA MX 450. Chętnie zobaczymy niezależne potwierdzenie tej wydajności.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ryzen 5 6600H przetestowany w Geekbench. 25% przewagi nad poprzednią generacją

 0