Rząd USA na wojennej ścieżce. Górnicy kryptowalut muszą ograniczyć zużycie energii

Rząd USA na wojennej ścieżce. Górnicy kryptowalut muszą ograniczyć zużycie energii

Operacje wydobycia kryptowalut stały się bardziej energooszczędne w ostatnich latach, ale nadal zużywają coraz więcej energii elektrycznej wraz ze wzrostem trudności wydobycia. Biały Dom uważa, że taka ilość energii może być spożytkowana lepiej, a wraz z dążeniami kraju do osiągnięcia neutralności węglowej do 2050 roku, operacje wydobycia należy wręcz ograniczyć. 

Raport z Biura Polityki Naukowej i Technologicznej Białego Domu (OSTP) mówi, że poszukiwania tokenów kryptograficznych w USA zużywają taką samą ilość energii, jak wszystkie komputery domowe lub oświetlenie mieszkalne. Biały Dom twierdzi, że jest to mniej więcej tyle samo, co „roczne zużycie energii elektrycznej we wszystkich konwencjonalnych centrach danych na świecie” i spójrzmy prawdzie w oczy, co jest bardziej przydatne? Działalność poszukiwaczy krypto generuje od 25 do 50 milionów ton dwutlenku węgla uwalnianych rocznie i jest to mniej więcej tyle samo, co emisja generowana przez koleje napędzane olejem napędowym w całych Stanach Zjednoczonych.

Rząd USA planuje iść na wojnę z górnikami kryptowalut, którzy zużywają ogromne ilości energii elektrycznej w kraju.

Raport OSTP został zamówiony w marcu, kiedy prezydent Biden podpisał zarządzenie wykonawcze wzywające do opracowania nowych regulacji kryptowalut. Demokraci chcą również rozprawić się z wydobyciem kryptowalut, mówiąc, że trudno jest tak naprawdę zrozumieć ich wpływ na energię. „W przypadku Bitcoin, podobnie jak w przypadku innych transakcji kryptograficznych, scentralizowane platformy handlu kryptowalutami zazwyczaj wykorzystują transakcje poza łańcuchem… W rezultacie platformy kryptowalutowe wysyłają tylko część transakcji do łańcucha blokowego, a zużycie energii elektrycznej z działalności poza łańcuchem jest mało prawdopodobne, aby zostało uwzględniony w szacunkach”. 

Transakcje kartami kredytowymi Visa, MasterCard i American Express zużyły mniej niż 1 procent całkowitej energii, którą Bitcoin i Ethereum zużyły w ciągu roku. Liczby zgłaszane przez OSTP koncentrują się na Bitcoinie i Ethereum, które według raportu stanowią ponad 60 procent całkowitego udziału w rynku kryptowalut i od 80 do 99 procent zużycia energii. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Rząd USA na wojennej ścieżce. Górnicy kryptowalut muszą ograniczyć zużycie energii

 0