Sabrent przedstawia nowy radiator SSD zaprojektowany specjalnie dla konsol PlayStation 5

Sabrent przedstawia nowy radiator SSD zaprojektowany specjalnie dla konsol PlayStation 5

Sabrent, producent dysków półprzewodnikowych opracowuje radiator SSD, który wykorzysta dostępną przestrzeń w gnieździe rozszerzeń PlayStation 5 i pozwoli utrzymać temperaturę SSD pod kontrolą. Radiator ma zastąpić pokrywę dysku SSD M.2 w konsoli.

Sabrent daje właścicielom PlayStation 5 dodatkowy powód, aby wybrali szybkie dyski SSD Rocket 4 PLUS w celu rozszerzenia stosunkowo niewielkiej ilości 667 GB pamięci wewnętrznej konsoli nowej generacji. Sabrent opracował radiator specjalnie dla PS5 i w porównaniu ze standardową metalową osłoną Sony, którą zastępuje, wygląda niemal jak dzieło sztuki. Radiator Sabrent PS5 został zaprojektowany jako uzupełnienie dysków SSD Rocket 4 PLUS PCIe 4.0 NVMe, które są dostępne w pojemnościach 4 TB i 2 TB, oferują prędkość odczytu do 7100 MB/s i prędkość zapisu do 6600 MB/s. Dostępny jest również model 1 TB z szybkością do 7000 MB/s (odczyt) i 5300 MB/s (zapis).

Sabrent przedstawił radiator dla dysków SSD, które dedykowane są konsoli PlayStation 5. Chłodzenie będzie dostarczane z dyskami SSD Rocket 4 PLUS.

Sony w swoich instrukcjach dodawania dysku SSD M.2 do konsoli PS5 zaleca dyski SSD PCIe Gen4 x4 M.2 NVMe o minimalnej szybkości odczytu sekwencyjnego 5500 MB/s. Firma nalega również, aby były one połączone z radiatorem, aby utrzymać temperaturę pod kontrolą i zapewnić, że dyski będą mogły utrzymać najwyższy poziom wydajności.

Sabrent nie ujawnia szczegółów dotyczących wydajności chłodzenia i niestety, póki ktoś nie przetestuje tego rozwiązania, nie będziemy wiedzieć, czy unikalny design ma jakikolwiek wpływ na wydajność urządzenia. Sabrent jest pierwszą firmą, która zademonstrowała radiator do dysków półprzewodnikowych zaprojektowany specjalnie dla PlayStation 5, jednak inni producenci również wprowadzają swoje dyski i kwestią czasu jest wprowadzenie również radiatorów. Western Digital posiada WD Black SN850, a Seagate modele FireCuda 530, które są kompatybilne z PS5 - zapewne do dysków tych wkrótce również będzie można dokupić dodatkowe chłodzenie, jeśli nie bezpośrednio od producenta, to od innej firmy trzeciej.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sabrent przedstawia nowy radiator SSD zaprojektowany specjalnie dla konsol PlayStation 5

 0