Samsung będzie kupował akumulatory do smartfonów od LG?

Samsung będzie kupował akumulatory do smartfonów od LG?

Samsung już wie, co dokładnie było powodem wybuchających smartfonów Galaxy Note 7. Na razie nie ma zamiaru podzielić się tymi informacjami. Ale pojawiają się pogłoski, że w przyszłym roku sytuacja się nie powtórzy, ponieważ firma zamierza zaopatrzyć się u konkurenta – LG.

Samsung przeprowadził szczegółowe śledztwo w związku z wpadką z akumulatorami w Galaxy Note 7, które doprowadzały do spalenia całego urządzenia. Niestety, nie chce się podzielić informacjami z opinią publiczną. Jedyną wskazówką jak na razie są badania Instrumental, w których firma stwierdziła, że winny jest rozmiar akumulatora. Były zbyt cienkie, a na dodatek miały za mało miejsca w obudowie. To doprowadzało do wybuchów.

Sytuacja nie ma prawa powtórzyć się w przyszłości i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Dlatego Samsung już od października ma rozmawiać z LG Chemical – oddziałem konkurenta, zajmującym się produkcją akumulatorów. Według osoby blisko związanej ze sprawą, jest około 90 procent szans na to, że przyszłoroczne flagowce Samsunga będą wyposażone w akumulatory LG.

Do tej pory największy producent smartfonów na świecie bronił się przed kupowaniem podzespołów u koreańskiego konkurenta z powodu dumy. Jednak jeden z szefów firmy miał powiedzieć, że czas włożyć dumę do kieszeni i zacząć kierować się aspektami biznesowymi. Poza tym Samsung już współpracuje z LG na rynku telewizorów. Konkurent dostarcza im panele LCD po tym, jak przestał je produkować Sharp.

Pierwszym smartfonem Samsunga z akumulatorem LG może być już Galaxy S8, który najprawdopodobniej zostanie zaprezentowany na targach MWC 2017 w Barcelonie.

Samsung Galaxy Note 7

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung będzie kupował akumulatory do smartfonów od LG?

 0