Samsung Exynos z GPU AMD RDNA2 przetestowany w 3DMarku. Bije wszystkie smartfony na rynku

Samsung Exynos z GPU AMD RDNA2 przetestowany w 3DMarku. Bije wszystkie smartfony na rynku

O szykowanym przez Samsunga nowym high-endowym SoC Exynos z GPU AMD RDNA2 słyszymy już od dłuższego czasu, a przecieki na jego temat zdają się niezwykle obiecujące. Najnowsze doniesienia od Ice Universe, czyli popularnego informatora, specjalizującego się w informacjach z obozu koreańskiego giganta, zdają się potwierdzać, że Exynos 2200 stanowić może przełom na rynku smartfonów. Nadchodzący układ z mobilny z Radeonem na pokładzie przetestowany został bowiem w benchmarku 3DMark Wild Life, gdzie jego wynik zawstydza praktycznie całą konkurencję i nie mówimy tu jedynie o androidowych telefonach, ale także iPhone'ach od Apple, co jest już nie lada osiągnięciem. 

Nadchodzący układ z mobilny z Radeonem na pokładzie przetestowany został w benchmarku 3DMark Wild Life, gdzie jego wynik zawstydza praktycznie całą konkurencję.

Gdyby wziąć pod uwagę raingin wyników UL, tajemniczy SoC Exynos z GPU RDNA2 uzyskałby wynik o 55% wyższy niż Exynos 2100, który napędza flagowy smartfon Samsung, czyli Galaxy S21 Ultra. Ten bliżej nieokreślony SoC z procesorem graficznym AMD rzekomo zawiera CPU opartą o architekturę rdzenia Cortex A77 firmy ARM, ale nie jest to jedyny wariant, jaki Samsung planuje z tą architekturą GPU i testowany egzemplarz stanowić ma jedynie referencję. Uzyskany tu wynik jest wyższy od dowolnego smartfona z systemem Android, przynajmniej w oficjalnym rankingu. W rzeczywistości mamy do czynienia z najlepszym wynikiem spośród wszystkich smartfonów dostępnych na rynku, w tym urządzeń opartych na układach Apple Bionic. Oczywiście SoC Samsunga ustępuje tabletom Apple, zwłaszcza bazującym na chipach M1.

Niestety, Ice Universe nie ujawnił wyniku stres testu Wild Life. Urządzenia mobilne mają tendencję do wykazywania doskonałej wydajności w pierwszej pętli, która spada, gdy tylko urządzenie się nagrzewa. Inne przecieki wspominały już, że procesory graficzne RDNA2 w procesorach Exonys cierpią na throttling, a wydajność spada nawet o 30% w drugim uruchomieniu. Jednak takie zachowanie jest powszechne wśród smartfonów, a urządzenia Apple często odnotowują podobne spadki wydajności w teście Wild Life Stress. Poprzednie przecieki sugerowały, że Samsung ma wypuścić SoC oparty na RDNA2 w przyszłym miesiącu. Nie wiadomo jednak jeszcze, które urządzenie jako pierwsze miałoby otrzymać ten układ.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung Exynos z GPU AMD RDNA2 przetestowany w 3DMarku. Bije wszystkie smartfony na rynku

 0