Samsung Galaxy Book Oddysey to pierwszy laptop z kartami z serii GeForce RTX 3050

Samsung Galaxy Book Oddysey to pierwszy laptop z kartami z serii GeForce RTX 3050

Wczorajsza konferencja Unpacked, na której Samsung zaprezentował swoje nowe laptopy, przyniosła zaskakującą zapowiedź ze strony koreańskiego giganta. Firma ujawniła bowiem swój pierwsze gamingowy model Galaxy Book. Ten nazywa się Galaxy Book Oddysey i wyposażony jest zarówno w CPU, jak i GPU, które nie miały jeszcze swojej oficjalnej premiery. Mowa tu o procesorze Intela z serii Tiger Lake-H (Galaxy Book Oddysey jest pierwszym laptopem z tym wysokowydajnym mobilnym układem z 11. generacji). Seria ta oferować ma od 6 do 8 rdzeni i niestety nie wiemy, po jakie CPU Samsung dokładnie sięgnął, gdyż producent nie był skory do podania szczegółów zastosowanego procesora, i zapewne czeka na prezentację ze strony Intela (ta nastąpić może 11 maja).

Samsung Galaxy Book Oddysey wyposażony jest zarówno w CPU, jak i GPU, które nie miały jeszcze swojej oficjalnej premiery.

Samsung Galaxy Book Oddysey to pierwszy laptop z kartami z serii GeForce RTX 3050

Co jeszcze ciekawsze, Galaxy Book Oddysey jest też pierwszym zapowiedzianym laptopem wyposażonym w karty graficzne NVIDII z serii GeForce RTX 3050, a konkretniej  GeForce RTX 3050 Max-Q lub RTX 3050 Ti Max-Q. W tym przypadku koreański gigant również nie chciał się rozwodzić nad szczegółami, ale z przecieków wynika, że GPU w RTX 3050 Ti oferuje 2560 rdzeni CUDA i 4 GB pamięci GDDR6 obsługiwane przez 128-bitową szynę. Taktowanie boost wynosić ma zaś 1485 MHz, ale osiągalna ma być prędkość 1695 MHz. Maksymalne TGP tego modelu wynosić ma 80 W, a nie zabraknie też wsparcia dla technologii Dynamic Boost (to powinno przełożyć się na podniesienie limitu mocy do 95 W). GeForce RTX 3050 oferować ma zaś 2048 rdzeni CUDA i rdzeń o taktowaniu boost 1500 Mhz z możliwością uzyskania do 1740 MHz. W tym przypadku także otrzymamy 4 GB GDDR6 ze 128-bitową magistralą, a TGP również pozostać ma bez zmian. W obu kartach zastosowany ma być układ graficzny Ampere o nazwie GA107

Samsung Galaxy Book Oddysey to pierwszy laptop z kartami z serii GeForce RTX 3050

Samsung Galaxy Book Oddysey wyposażony ma być ponadto w do 2 TB SSD PCIe NVMe, do 32 GB pamięci LPDDR4x i 15,6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1080p (producent nie podał jego częstotliwości odświeżania). Po stronie łączności laptop obsługuje WiFi 6 i Bluetooth 5.1. Ma bogatą gamę portów, w tym dwa USB typu C (z których jeden będzie potrzebny do ładowarki 135 W USB typu C) i trzy gniazda USB 3.2, a także obsługę HDMI, MicroSD i Ethernet. Nie zabrakło też kamerki internetowej 720p i czytnika linii papilarnych wbudowanego w przycisk Power. Całość ma się zamknąć w wadze 1,85 kg. Sprzedaż ruszy w sierpniu, a cena zaczynać będzie się od 1399 USD. Raczej nie ma co liczyć na pojawienie się tego produktu na rynku europejskim, chyba że Samsung postanowi powrócić ze swoimi laptopami na Stary Kontynent. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung Galaxy Book Oddysey to pierwszy laptop z kartami z serii GeForce RTX 3050

 0