Samsung Galaxy Book S 2020 ujawniony. Urządzenie ma procesor Intel Core

Samsung Galaxy Book S 2020 ujawniony. Urządzenie ma procesor Intel Core

Samsung ujawnił odświeżoną edycję laptopa Galaxy Book S, który jest ultracienkim urządzeniem uprzednio działającym na układzie Snapdragon 8cx. Model Galaxy Book S 2020 wyposażono jednak w CPU Intel Core opartego na technologii Intel Foveros. Warto wspomnieć, że zgodnie z dostępną informacją to pierwszy sprzęt mający procesor z technologią Foveros 3D oraz architekturą hybrydową. Rozwiązanie to w praktyce łączy całość w obrębie jednego układu umożliwiając producentom projektować jeszcze lżejsze i smuklejsze produkty. Jeśli chodzi o pozostałą specyfikację, to laptop dostał 8 GB pamięci RAM (LPDDR4X) oraz zależnie od konfiguracji 256-512 GB dodatkowej przestrzeni na dane, którą da się rozszerzyć do maksymalnie 1 TB. W tej sytuacji nie zabrakło wejścia na kartę microSD. Galaxy Book S 2020 wspiera również łączność bezprzewodową 4G LTE czy Wi-Fi 6. Bez zmian pozostał z kolei wyświetlacz w efekcie nadal mamy do czynienia z 13-calową matrycą dotykową Full HD.

Galaxy Book S 2020 wyposażono w CPU Intel Core opartego na technologii Intel Foveros.

Samsung Galaxy Book S 2020 ujawniony. Urządzenie ma procesor Intel Core

Sprzęt waży 950 g i ma 11 mm grubości. Samsung Galaxy Book S 2020 posiada dwie wersje kolorystyczne: Earthy Gold oraz Mercury Gray zaś jego cena wynosi 1129 euro, co w przeliczeniu daje około 5000 złotych. Przypomnijmy, iż poprzednią edycję wyceniono na 999 euro, aczkolwiek drobna podwyżka wciąż nie stanowi przeszkody dla m.in. biznesmenów. Natomiast ciężko ocenić czy notebook trafi w gusta bardziej wymagającej grupy osób. Istnieje jednak niemała szansa, że sprzęt południowokoreańskiego giganta wyróżni się na tle swoich konkurentów. Do innych propozycji lekkiego komputera przenośnego, który znajdzie zastosowanie np. w sytuacji, gdy idziemy na studia i niekoniecznie pochodzi od producenta z Korei Południowej zalicza się, chociażby Lenovo Ideapad C340-14API wyposażony w dwurdzeniowy układ AMD Ryzen 3 3200U (2.6 GHz, 3.5 GHz Turbo, 4 MB Cache).

Wracając jeszcze do Samsunga przedsiębiorstwo zaprezentowało budżetowy procesor Exynos 880 oparty o 8 nm proces FinFET i ma dwa rdzenie Cortex A77 o taktowaniu 2,0 Ghz i sześć rdzeni Cortex A55 o taktowaniu 1,8 Ghz. Nowy Exynos ma zintegrowane NPU odpowiadające za wydajność sztucznej inteligencji dostępnej w smartfonach. Do tego GPU w postaci Mali-G76 MP5. Exynos 880 obsłuży rozdzielczości do 2520 x 1080, a także pamięci LPDDR4X RAM, UFS 2.1 i eMMC 5.1. Niestety na ten moment nie znamy większych detali m.in. odnośnie tego, jakie telefony ze średniej półki cenowej zasili przytoczony układ.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung Galaxy Book S 2020 ujawniony. Urządzenie ma procesor Intel Core

 0