Samsung Galaxy Fold zadebiutuje w Polsce 18 paździenrika

Samsung Galaxy Fold zadebiutuje w Polsce 18 paździenrika

Galaxy Fold przysporzył Samsungowi mnóstwo problemów i choć wiele osób liczyło na to, że smartfon ten rozpocznie trend na składane smartfony, to jednak Samsung nieco za bardzo się pospieszył i zmuszony był w ostatniej chwili przełożyć premierę urządzenia niemal o kilka miesięcy. Urządzenie pod koniec września w końcu jednak wylądowało na pierwszych rynkach, a koreański gigant ogłosił, że wkrótce trafi do sprzedaży w kolejnych krajach, w tym Polsce. Tym samym będziemy mogli w końcu sprawdzić ten rewolucyjny sprzęt również w naszym kraju, choć jego cena zapewne sprawi, że będzie to raczej niszowy produkt, z czego Samsung zdaje sobie sprawę, promując go jako luksusowy gadżet.

Urządzenie pod koniec września w końcu jednak wylądowało na pierwszych rynkach, a koreański gigant ogłosił, że wkrótce trafi do sprzedaży w kolejnych krajach, w tym Polsce.

„Samsung niezmiennie stoi na czele innowacji w dziedzinie smartfonów. Wraz z Galaxy Fold kontynuujemy nasze zaangażowanie w rozwój branży, wprowadzając na rynek urządzenie, które oferuje 7,3 calowy ekran, nie ograniczając przy tym mobilności. Aby zapewnić naszym klientom najlepsze wrażenia, poświęciliśmy czas na szczegółową ocenę konstrukcji Galaxy Fold, wprowadzenie ulepszeń i rygorystyczne przetestowanie zaimplementowanych zmian. Jesteśmy przekonani, że efekt końcowy przewyższy oczekiwania naszych klientów, wobec tego pierwszego w swojej kategorii urządzenia klasy premium” – powiedział Arkadiusz Wójcik, VP Mobile & IT w Samsung Electronics Polska. Słowa te zapewne zweryfikuje rzeczywistość, ale warto wspomnieć, że ostatnio pojawiły się już pierwsze doniesienia o problemach z ekranem poprawionej wersji urządzenia, ale na szczęście na chwilę obecną jest to jednostkowy przypadek.  

Galaxy Fold to niewątpliwie ekscytujące urządzenie, które pochwalić może się nie tylko high-endową specyfikacją, ale przede wszystkim wykorzystaniem elastycznego panelu AMOLED o przekątnej 7,3-cala, który złożyć można na pół. Dzięki temu rozwiązaniu otrzymujemy sprzęt, który jednocześnie pełnić może rolę dość kompaktowego telefonu, mieszczącego się w kieszeni oraz tabletu. Producent zachwala także jego możliwości fotograficzne czy elegancki design, a podwójna bateria zapewnić ma nam cały dzień intensywnej pracy na jednym ładowaniu. Poza Francją, Wielką Brytanią i Niemcami Galaxy Fold wkrótce będzie dostępny również w Hiszpanii, Polsce, Szwajcarii, Danii, Szwecji, Finlandii i Norwegii. Polska premiera przewidziana jest na 18 października, ale nie ujawniono jeszcze jego ceny w złotówkach. Oficjalna europejska cena to 2000 EUR, więc jeśli rodzimy oddział Samsunga nie szykuje jakiejś niespodzianki, to spodziewać należy się kwoty pomiędzy 8000 a 9000 zł.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung Galaxy Fold zadebiutuje w Polsce 18 paździenrika

 0