Samsung Galaxy S23 Ultra z dużą baterią i nowym Snapdragonem

Samsung Galaxy S23 Ultra z dużą baterią i nowym Snapdragonem

Do sieci wypłynęły kolejne informacje na temat Samsunga Galaxy S23 Ultra. Nowy smartfon będzie w znacznym stopniu bazować na swoim poprzedniku, jednak przyniesie także kilka istotnych zmian. Ponownie zobaczymy baterię o pojemności 5000 mAh. Smartfon otrzyma najnowszy procesor Snapdragon 8 Gen 2.

Tuż po uśmierceniu serii Galaxy Note, model S22 Ultra był pierwszym smartfonem marki z rysikiem S Pen oraz wieloma funkcjami, którymi cechowała się właśnie seria Note. W sieci pojawiły się już pierwsze informacje na temat jego następcy. Samsung Galaxy S23 Ultra z całą pewnością będzie czerpał w znacznym stopniu z obecnie dostępnego modelu. Niemniej jednak nowe urządzenie przyniesie kilka istotnych zmian. Pogłoski mówią, że w przypadku S23 Ultra, Samsung znów postawi na baterię o pojemności 5000 mAh.

Nadchodzący Samsung Galaxy S23 Ultra, podobnie jak jego poprzednik będzie zasilany przez baterię o pojemności 5000 mAh. Wewnątrz urządzenia odnajdziemy również najnowszy procesor Snapdragon 8 Gen 2.

Samsung Galaxy S23 Ultra

Wewnątrz urządzenia zagości Snapdragon 8 Gen 2, który poprawi wydajność, ale także powinien zapewnić większą żywotność akumulatora. Jeśli wierzyć przeciekom, jego specyfikacja będzie wyglądać następująco: 1x Cortex X-3, 2x Cortex-A720, 2x Cortex-A710 oraz 3x Cortex-A510. Za grafikę ma odpowiadać z kolei GPU Adreno 740. Nie dysponujemy niestety potwierdzonymi informacjami na temat wspomnianego Snapdragona. Spodziewamy się, że za produkcję układu będzie odpowiadać TSMC, które wykorzysta autorski proces 4 nm.

Najnowszy procesor od Qualcomma ma zadebiutować jeszcze w tym roku, jednak na Galaxy S23 Ultra poczekamy do przyszłego roku. Ponadto spodziewamy się większego wykorzystania chipów Snapdragon zamiast Exynosów w urządzeniach od Samsunga. Jedną z głównych cech omawianego smartfona ma być aparat o rozdzielczości aż 200 MP. Oprócz modelu z dopiskiem Ultra możemy oczekiwać także modelu Plus oraz podstawowego wariantu. Wygląda zatem na to, że kolejna generacja serii Galaxy S wprowadzi poprawki oraz kilka ciekawych nowości.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung Galaxy S23 Ultra z dużą baterią i nowym Snapdragonem

 0