Samsung i LG wyprodukują ekrany do iPhone'ów 16. Apple dało zielone światło

Samsung i LG wyprodukują ekrany do iPhone'ów 16. Apple dało zielone światło

Samsung i LG pomagają w produkcji iPhone'ów 16. Firmy wyprodukują dla Apple ogromną liczbę wyświetlaczy, które zostaną umieszczone w nadchodzących smartfonach amerykańskiej marki.

Samsung i LG otrzymały zielone światło na produkcję ekranów OLED dla iPhone'ów 16. Nowy raport podaje, że szacunkowa liczba wyświetlaczy wyniesie około 130 milionów sztuk, z czego Samsung dostarczy Apple największą liczbę paneli OLED. Koreański gigant opracuje około 90 milionów wyświetlaczy i będzie odpowiedzialny za przygotowanie komponentów do wszystkich modeli iPhone'a 16, natomiast LG zrealizuje zamówienia na iPhone'a 16 Pro i iPhone'a 16 Pro Max. Mówi się, że LG wyprodukuje masowo 43 miliony ekranów OLED.

LG i Samsung dostały zielone światło na masową produkcję wyświetlaczy do iPhone'ów 16.

Apple łączy siły z Samsungiem i Apple przy produkcji iPhone'ów 16

Należy jednak zauważyć, że liczby te są jedynie szacunkowe i mogą się różnić w zależności od przyszłego zapotrzebowania. W mediach przewija się także BOE Technology, czyli pochodzące z Chin przedsiębiorstwo produkujące wyświetlacze, aczkolwiek nie ma wzmianki, by otrzymał on zgodę na stworzenie ekranów.

BOE był wcześniej uwikłany w zaciętą bitwę cenową z Samsungiem w związku z otrzymywaniem zamówień na wyświetlacze OLED dla iPhone'a SE 4, którego premierę przewidziano na rok 2025.

Jest prawdopodobne, że obecne moce produkcyjne BOE nie są w stanie zrealizować zamówień na wyświetlacze do flagowców Apple. Jednak Apple mógł równie dobrze dojść do wniosku, iż chiński producent nie posiada wystarczającego doświadczenia, aby masowo wyprodukować wyświetlacze do iPhone'ów 16.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung i LG wyprodukują ekrany do iPhone'ów 16. Apple dało zielone światło

 0