Samsung może wkrótce rozpocząć produkcję Galaxy Ring. Kiedy spodziewać się premiery?

Samsung może wkrótce rozpocząć produkcję Galaxy Ring. Kiedy spodziewać się premiery?

Już wcześniej w internecie pojawiały się plotki na temat nowego gadżetu Samsunga z kategorii wearables. I nie chodzi wcale o kolejny zegarek, a o inteligentny pierścionek. Według nowych doniesień, produkcja Galaxy Ring rozpocząć ma się już niedługo.

Produkcja Galaxy Ring już w sierpniu?

Według krążących w sieci od jakiegoś czasu pogłosek, Samsung zdecydował się na odważny krok i postanowił spróbować swoich sił na dość niszowym rynku inteligentnych pierścionków. Ostatnio pisaliśmy się, że południowokoreański gigant technologiczny ma już nawet dostawcę PCB do tego gadżetu. Informowaliśmy wówczas również, że Samsung rozpoczął zaawansowane prace nad Galaxy Ring.

Zanim jednak Samsung będzie mógł ustalić datę premiery Galaxy Ring, gadżet musi uzyskać status "urządzenia medycznego". Według źródła, takie zatwierdzenie zajmuje od 10 do 12 miesięcy.

Serwis The Elec po raz kolejny dostarcza ciekawych szczegółów w tym temacie. Podobno Samsungowi udało się już zakończyć działania nad rozwojem Galaxy Ring. Teraz firma ma przystąpić do produkcji, która najpewniej rozpocznie się już w sierpniu. Niestety nie oznacza to, że inteligentny pierścionek od Samsunga zobaczymy jeszcze w tym roku. Jego premiera ma odbyć się najwcześniej w 2024 roku. 

Premiera Galaxy Ring jest jeszcze bardzo odległa

Zanim jednak Samsung będzie mógł ustalić datę premiery Galaxy Ring, gadżet musi uzyskać status "urządzenia medycznego". Według źródła, takie zatwierdzenie zajmuje od 10 do 12 miesięcy. Jeśli więc prace nad jego rozwojem zostały zakończone teraz, pod koniec lipca, możemy spodziewać się debiutu najwcześniej w drugim lub trzecim kwartale 2024 roku.

To, że Samsung rozpocznie produkcję w sierpniu nie oznacza od razu, że będzie ona na masową skalę. Jeśli firma będzie musiała czekać te 10-12 miesięcy na zatwierdzenie, to zanim odpowiednia ilość egzemplarzy Galaxy Ring zostanie wyprodukowana minie jeszcze trochę czasu. W takim przypadku premiery należałoby się spodziewać raczej dopiero pod koniec przyszłego roku, a może i nawet później.

Na tę chwilę w kwestii Galaxy Ring wciąż jest więcej pytań niż odpowiedzi. Jeśli jednak Samsung faktycznie wprowadzi na rynek taki gadżet, to z uwagi na swoją rozpoznawalność, może spopularyzować inteligentne pierścionki. Kto wie, może podobne urządzenia wypuszczą wtedy również inni producenci.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung może wkrótce rozpocząć produkcję Galaxy Ring. Kiedy spodziewać się premiery?

 0