Samsung Odyssey Z - 6-rdzeniowe Core i7, GeForce GTX 1060 i komora parowa

Samsung Odyssey Z - 6-rdzeniowe Core i7, GeForce GTX 1060 i komora parowa

Samsung co jakiś czas wpada na pomysł stworzenia gamingowego laptopa i owocem najnowszych tego typu działań jest Samsung Odyssey Z. Sprzęt ten jest zadziwiająco cienki i lekki jak na sprzęt do gier, który kojarzy się raczej z dużą masą i rozbudowanymi wylotami powietrza.

Zastosowany wyświetlacz ma przekątną 15,6 cala i oferuje rozdzielczość Full HD. Sercem laptopa jest 6-rdzeniowy Intel Core i7 8. generacji oraz karta graficzna Nvidia GeForce GTX 1060 Max-P, która według danych producenta jest o 10% wydajniejsza niż 1060 Max-Q. Sprzęt można skonfigurować z pamięcią DDR4 maksymalnie 16 GB oraz dyskiem 1TB NVMe SSD do 1 TB pojemności. GPU posiada 6 GB pamięci GDDR5. Największą przeszkodą w laptopach gamingowych w osiągnięciu sensownych rozmiarów pozwalających na komfortowe przenoszenie laptopa, to rozbudowane systemy chłodzenia, których jakby nie patrzeć urządzenia te potrzebują. W tym przypadku zaskakująco małą wagę oraz możliwie najcieńszą grubość uzyskano dzięki zastosowaniu chłodzenia Z AeroFlow z dmuchawą Z Blade. 

Stosunkowo małe wymiary i wagę uzyskano dzięki chłodzeniu wykorzystującemu technologię komory parowej, znaną z produktów SAPPHIRE

Aby zamknąć całość w obudowie o grubości 17,9 mm i zmieścić się w wadze poniżej 2,4 kg Samsung zbudował system chłodzenia "Dynamic Spread Vapor Chamber", który pokrywa CPU i GPU. Jest to technologia komory parowej, znana doskonale choćby fanom marki SAPPHIRE, która tego typu rozwiązania stosowała w swojej serii kart graficznych Vapor-X. Takie rozwiązanie pozwala uzyskać niższe temperatury w porównaniu ze standardową miedzianą podstawą. Dwie dmuchawy Z Blade mają usuwać nadmiar ciepłą zarówno z górnej jak i dolnej części laptopa. Wszystko to jednak wymusiło ściśnięcie klawiatury i touchpada obok siebie, choć w przypadku tego typu sprzętu, nie jest to żadna wada. Laptop dostarczany ma być z baterią 54 Wh, która zapewne nie wytrzyma zbyt długo podczas grania, jednakże rozwiązaniem jest 180 W zasilacz dołączony do zestawu. Na pokładzie znalazły się również głośniki stereo o mocy 1,5 W każdy, podświetlana klawiatura oraz szereg portów USB. Z dodatków warto wspomnieć o specjalnym skrócie klawiszowym włączającym nagrywanie rozgrywki oraz kolejnym, który aktywuje tryb cichy, podczas którego wentylatory nie przekraczają 22 dB. Odyssey Z będzie dostępny w Korei i Chinach w kwietniu oraz w 3 kwartale pojawi się w USA. Póki co nie wiadomo nic o cenie oraz europejskiej dostępności.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung Odyssey Z - 6-rdzeniowe Core i7, GeForce GTX 1060 i komora parowa

 0