Samsung oficjalnie wstrzymuje premierę składanego smartfona Galaxy Fold

Samsung oficjalnie wstrzymuje premierę składanego smartfona Galaxy Fold

Dopiero co pisaliśmy, że Samsung przekłada specjalne premierowe wydarzenia w Chinach, promujące składany smartfon Galaxy Fold, które miały mieć miejsce 24 i 26 kwietnia, a już okazuje się, że koreański gigant zdecydował się na opóźnienie rynkowej premiery tego urządzenia na całym świecie. Jest to oczywiście pokłosie afery związanej z urządzeniami psującymi się po zaledwie kilku dniach użytkowania (czasem nawet po jednym dniu), o czym donosili recenzenci, którzy otrzymali sprzęt do testów przed jego premierą. Najbardziej niepokojący był tu fakt, że odnotowywali oni różne usterki ekranu, ale w każdym przypadku prowadziły one do tego, że telefon nie nadawał się do użytku. Najczęstszym problemem okazało się być zdejmowanie przez dziennikarzy znajdującej się na wierzchu warstwy, która nie jest zwykłą folią ochronną, taką jak w Galaxy S10, ale istotnym elementem samego ekranu i choć w tym przypadku można mówić o błędzie ze strony recenzentów, to jednak Samsung mógłby lepiej o tym informować. Inni zaczęli z kolei odnotowywać dziwne migotanie części wyświetlacza lub też uszkodzenie zawiasu składanego telefonu, powodujące wyczuwalny garb (element) w miejscu jego zgięcia.

Producent w oficjalnym oświadczeniu przyznał, że smartfon wymaga poprawek.

Samsung wolał więc nie ryzykować tak dużej wpadki jak z wybuchającym Galaxy Note 7 i zdecydował się na opóźnienie premiery Galaxy Fold, które kosztuje przecież ok. 2000 EUR. Producent w oficjalnym oświadczeniu przyznał, że smartfon wymaga poprawek, by zapewnić użytkownikom najlepsze doświadczenia i w związku z tym zdecydowano się na przeprowadzenie kolejnych wewnętrznych testów. Niestety nie podano jeszcze nowej daty premiery, ograniczając się jedynie do stwierdzenia, że ta zostanie ujawniona w nadchodzących tygodniach. Z pierwszej inspekcji producenta wynika, że problemy wyświetlacza mogą być związane z górną i dolną częścią, gdzie odkryty jest zawias. Ujawniono również, że substancje odnalezione wewnątrz sprzętu wpłynęły na działanie wyświetlacza. Koreańczycy zobowiązali się wzmocnić ochronę ekranu, ale także w odpowiedni sposób poinformować użytkowników w jaki sposób korzystać ze składanego panelu, w tym jego ochronnej warstwy. Oznacza to, że Samsung zastosuje wyraźne oznaczenie, iż nie należy jej ściągać.  

Ekran Galaxy Fold potrafi zepsuć się po jednym dniu. Samsung ma problem

Samsung Galaxy Fold według pierwotnych planów zadebiutować miał na pierwszych kluczowych rynkach, czyli w USA, Chinach i Korei Południowej, już 26 kwietnia. Wiemy, że tak się nie stanie i wygląda na to, że opóźnienie może być dość długie. Choć wydaje się to rozczarowujące, to jest to jedyna rozsądna decyzja, jaką mógł podjąć Samsung, chcąc uniknąć ogromnej wpadki, tym bardziej, że Galaxy Fold promowany jest jako produkt nie tylko premium, ale i luksusowy, więc oczekiwać można po nim najwyższej jakości wykonania, która na obecnym etapie była bardzo wątpliwa. Z sytuacji tej skorzystać może jednak konkurencja, w tym Huawei, którego składany Mate X zadebiutować ma już w czerwcu (choć pojawiają się informacje, że ta premiera może zostać przesunięta na wrzesień).

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung oficjalnie wstrzymuje premierę składanego smartfona Galaxy Fold

 0