Samsung pochwalił się swoimi pamięciami GDDR7, które napędzać mają nowe GeForce'y

Samsung pochwalił się swoimi pamięciami GDDR7, które napędzać mają nowe GeForce'y

Samsung pochwalił się pamięcią GDDR7 nowej generacji podczas konferencji NVIDIA GTC 2024, prezentując na wystawie moduły o prędkości 28 Gb/s i 32 Gb/s.

Zdjęcie pamięci GDDR7 nowej generacji Samsunga pochodzi z serwisu HardwareLuxx, który dostrzegł te kości na targach GTC 2024. NVIDIA zaprezentowała układy graficzne Blackwell nowej generacji na targach GTC 2024, ale korzystały one z ultraszybkiej pamięci HBM3E, podczas gdy GDDR7 napędzać mają gamingowe karty graficzne GeForce RTX 50 z GPU Blackwell, które zadebiutują zapewne pod koniec roku.

Samsung twierdzi, że jego nowa pamięć GDDR7 charakteryzuje się o 20% lepszą wydajnością energetyczną

Samsung

Źródło: HardwareLuxx/Andreas Schilling

Samsung twierdzi, że jego nowa pamięć GDDR7 charakteryzuje się o 20% lepszą wydajnością energetyczną przy napięciu zaledwie 1,1 V – w porównaniu ze standardem branżowym, wynoszącym 1,2 V. To znacznie niższa wartość niż w energochłonnych modułach pamięci GDDR6X (1,35 V).

Co więcej, Samsung twierdzi, że zoptymalizowana konstrukcja obwodów prowadzi do 70% spadku oporu cieplnego w porównaniu z GDDR6. Oznacza to, że w układach graficznych z serii RTX 50 otrzymamy superszybką pamięć VRAM, ale karty nie będą się także tak grzać, a przynajmniej pamięć VRAM nie będzie tego winowajcą.

Najszybsze obecnie warianty pamięci GDDR6 oferowane są w nowej karcie graficznej NVIDIA GeForce RTX 4080 SUPER, która ma 16 GB pamięci GDDR6X taktowanej z przepustowością 23 Gb/s na 256-bitowej magistrali pamięci. Warto przypomnieć, że flagowy GeForce RTX 4090 ma 24 GB pamięci GDDR6X, ale taktowane z prędkością tylko 21 Gb/s. Pamięć GDDR7 będzie zdecydowanie szybsza, co jeszcze bardziej buduje hype na nową generację kart dla graczy. 

Funkcje pamięci Samsung GDDR7:

  • Pojemność: 16 Gb (2 GB)
  • Prędkość: 32 Gb/s (PAM3)
  • Moc: 20% większa wydajność energetyczna
  • Inne cechy: Poprawiona wydajność energetyczna przy niskim napięciu 1,1 V (standard branżowy wynosi 1,2 V), zmniejszone wydzielanie ciepła podczas pracy z dużą prędkością dzięki nowym materiałom obudowy, zoptymalizowana konstrukcja obwodów (70% spadek oporu cieplnego w porównaniu do GDDR6)
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung pochwalił się swoimi pamięciami GDDR7, które napędzać mają nowe GeForce'y

 0