Samsung podobno w tym roku pokaże laptopa z układem Exynos i zintegrowaną grafiką AMD

Samsung podobno w tym roku pokaże laptopa z układem Exynos i zintegrowaną grafiką AMD

Dwa lata temu w 2019 roku Samsung rozpoczął współpracę z AMD, które celem ma być stworzenie mobilnego układu, zdolnego przebić konkurencję i wskoczyć na szczyt wydajności w smartfonach. W zeszłym miesiącu firma udostępniła nowe informacje dotyczące tego partnerstwa, mówiąc, że nowy komponent trafi do kolejnego "flagowego produktu". W tamtym czasie zakładano, że Samsung zintegruje GPU z telefonem takim jak następny Galaxy Fold. Teraz jednak pojawiają się doniesienia, który sugerują, że firma wykorzysta nową technologię od AMD w dużo bardziej interesującym projekcie.

Według najnowszych pogłosek, Samsung jeszcze w tym roku pokaże laptopa z układem Exynos i zintegrowaną grafiką od AMD. Ma to być odpowiedź na M1 od Apple.

Według  ZDNet Korea, Samsung wypuści laptopa z systemem Windows 10 jeszcze w tym roku. Nie będzie to jednak zwykły laptop napędzany procesorem AMD lub Intela. Sprzęt będzie wyposażony w chipset Exynos, na pokładzie którego znajdzie się zintegrowany układ graficzny AMD. Firma podobno ma oficjalnie zaprezentować nowy sprzęt w drugiej połowie roku, jakiś czas po premierze kolejnego Galaxy Note - tego samego, o którym do niedawna się jeszcze mówiło, że został pogrzebany, a jego kluczowe cechy przejmą inne modele.

Samsung w przeszłości pokazywał laptopy z Windows 10, jednak wcześniej zawsze polegał na Qualcomm w zakresie dostarczania procesorów do tych komputerów. Qualcomm jest właściwie monopolistą na tym rynku, jednak Windows 10 na ARM nie odniósł zbyt wielkiego sukcesu.Winę głównie ponosi tu sam Microsoft, bo choć zgodność aplikacji znacznie się poprawiła w ostatnich latach, to wciąż wiele jest programów, które nie będą działać płynnie na komputerze z procesorem ARM. Samsung stawia jednak na to rozwiązanie, jednak nie oznacza to, że wszelkie problemu znikną, a raczej Korańczycy nie chcą dopuścić, by Apple zyskało zbyt dużą przewagę ze swoim M1.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung podobno w tym roku pokaże laptopa z układem Exynos i zintegrowaną grafiką AMD

 0