Samsung potwierdza datę pierwszego Unpacked of 2022. Czego możemy spodziewać się po wydarzeniu?

Samsung potwierdza datę pierwszego Unpacked of 2022. Czego możemy spodziewać się po wydarzeniu?

Samsung przygotowuje się do organizacji tegorocznego wydarzenia Unpacked i potwierdził właśnie, że to odbędzie się 9 lutego. Data pokrywa się z wcześniejszymi plotkami i spekulacjami i podczas imprezy koreański gigant bez wątpienia zaprezentuje kilka nowości, w tym nowy flagowy smartfon.

Wydarzenie rozpocznie się o 16:00 czasu polskiego w środę za równe dwa tygodnie. Oczywiście Samsung nie zdradził wprost, czego się spodziewać, ale mamy pewne przypuszczenia, zaczynając oczywiście od serii smartfonów Galaxy S22, która jest obiektem licznych przecieków od miesięcy. Co więcej, prezes Samsunga, Dr. TM Roh, powiedział: „Na Unpacked w lutym 2022 roku przedstawimy Ci najbardziej godne uwagi urządzenie z serii S, jakie kiedykolwiek stworzyliśmy”. 

Samsung przygotowuje się do organizacji tegorocznego wydarzenia Unpacked i potwierdził właśnie, że to odbędzie się 9 lutego.

Galaxy S22 zapewne będzie pierwszym telefonem wyposażonym w układ Exynos 2200 z procesorem graficznym Xclipse 920 opartym na architekturze AMD RDNA 2. Pojawiły się jednak nowe plotki, iż częstotliwość GPU nie jest taka, jak chciałby Samsung, więc możliwe jest również, że seria Galaxy S22 otrzyma jednak Snapdragon 8 Gen 1 w globalnej wersji. Przekonamy się już niedługo. 

Warto także przypomnieć, że Samsung zrezygnował z linii Galaxy Note. W związku z tym słychać, że Galaxy S22 Ultra będzie wyposażony we wbudowany rysik S-Pen. Może również zadebiutować z błyszczącym panelem tylnym, na co wskazuje zdjęcie telefonu, które wyciekło do Weibo kilka tygodni temu (pokazane powyżej). Jeśli to zdjęcie jest prawdziwe, Galaxy S22 zachowa pionowy układ potrójnego aparatu z tyłu, wraz z lampą błyskową LED z boku. Ponadto możemy spodziewać się zwykłych ulepszeń aparatu, które są dostarczane z każdym nowym flagowcem, a także wydajności w ramach pamięci RAM i wbudowanej pamięci masowej. Liczymy jednak na to, że Samsung chowa jeszcze jakieś asy w rękawie. 

Samsung potwierdza datę pierwszego Unpacked of 2022. Czego możemy spodziewać się po wydarzeniu?

Na Unpacked 2022 możemy również doczekać się premiery tabletu Galaxy Tab S8 Ultra. Oczekuje się, że zadebiutuje z 14,6-calowym wyświetlaczem Super AMOLED o rozdzielczości 2960 × 1848 pikseli i częstotliwości odświeżania 120 Hz. We wcześniejszych przeciekach sugerowano również, że może otrzymać parę aparatów do selfie i pojemną baterię 11500 mAh.

Nie powinno także zabraknąć nowych słuchawek Galaxy Buds. Warto zauważyć, że Samsung wypuścił swoje Galaxy Buds Pro w tym samym czasie, co Galaxy S21 Ultra w zeszłym roku, więc jest duża szansa, że następca pojawi się wraz z Galaxy S22 Ultra.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung potwierdza datę pierwszego Unpacked of 2022. Czego możemy spodziewać się po wydarzeniu?

 0