Samsung przedstawia 43-calowy Smart Monitor M7. Monitor 4K, który zastąpi komputer i telewizor

Samsung przedstawia 43-calowy Smart Monitor M7. Monitor 4K, który zastąpi komputer i telewizor

Samsung wprowadził na rynek innowacyjną serię monitorów Smart Monitor w listopadzie 2020 roku i ta jako pierwsza na świecie oferowała funkcjonalność typu „do-it-all”, co oznaczało, że w gruncie rzeczy są one w stanie zastąpić nam komputer i telewizor. Urządzenia zostały zaprojektowane z myślą o współczesnych firmach, środowiskach akademickich i konsumentach, którzy pracują, uczą się i spędzają czas wolny w domu. Monitory wyposażono m.in. w aplikacje do obsługi multimediów, wbudowane głośniki i pilot zasilany energią słoneczną. Teraz koreański gigant rozszerzył tę serię o 43-calowy model M7 potrafiący wyświetlać obraz w rozdzielczości UHD oraz designerski model M5, który dostępny będzie w rozmiarach 24, 27 i 32 cale. 

Koreański gigant rozszerzył serię Smart Monitor o 43-calowy model M7 potrafiący wyświetlać obraz w rozdzielczości UHD oraz designerski model M5.

Samsung przedstawia 43-calowy Smart Monitor M7. Monitor 4K, który zastąpi komputer i telewizor

Nowe monitory z serii Smart Monitor to przede wszystkim Smart Monitor M7 43″ (Model: M70A), czyli flagowy model dostępny w większym 43-calowym rozmiarze. Ten pochwalić może się niemal bezramkową konstrukcją, wsparciem dla rozdzielczości 4K Ultra-High Definition (3840 × 2160 pikseli) i funkcją HDR10 (choć przy jasności na poziomie 300 nitów, wsparcie dla szerokiego zakresu tonalnego wydaje się dość umowne). Monitor posiada również naprawdę dobrej jakości głośniki (mieliśmy okazję przetestować jego 32-calowy wariant). Smart Monitor M5 (główna różnica poza rozmiarem to panele Full HD) dostepne w 27″ i 32″ doczekało się zaś wariantu w białym kolorze, który wpasuje się do estetyki każdego wnętrza. To jednak nie koniec, gdyż M5 otrzymało także mniejszy 24-calowy monitor (Model: M50A), potrafiący wyświetlać obraz w rozdzielczości Full HD, co czyni go najbardziej przystępnym Smart Monitorem pod względem rozmiaru i ceny. Niewielkie rozmiary monitora sprawiają, że jest to dobra opcja dla osób, które nie mają miejsca na biurku lub poszukują wielofunkcyjnego ekranu w dobrej cenie.

Test Samsung M7 Smart Monitor - monitor niczym smart TV

Monitory wyposażone są także w szereg nowych funkcji. TV Plus zapewnia różnorodne, darmowe treści na żywo i na żądanie, bez konieczności pobierania czy zapisywania się do usługi. Universal Guide natomiast rekomenduje treści w oparciu o analizę preferencji i wzorców oglądania przez użytkownika w popularnych aplikacjach, takich jak Netflix, Prime Video i innych. Ulepszony został także asystent głosowy, dzięki któremu będzie można korzystać nie tylko z Bixby, ale także z innych asystentów głosowych, takich jak Google Assistant i Amazon Alexa. W czerwcu zaktualizowana zostanie także funkcja zdalnego dostępu do „PC on Screen”, która umożliwi prostą i bezpieczną łączność między Smart Monitorem a zewnętrznymi komputerami PC. W ramach długoterminowego programu zrównoważonego rozwoju firmy Samsung 43-calowy M7 wyposażony jest w pilota all-in-one wykonanego z plastiku pochodzącego z recyklingu i zasilanego energią słoneczną. Pilot może być ładowany światłem słonecznym lub sztucznym oraz poprzez USB-C. Ponadto, piloty pozostałych modeli zostały częściowo wykonane z plastiku pochodzącego z recyklingu, aby zmniejszyć emisję dwutlenku węgla.

Samsung przedstawia 43-calowy Smart Monitor M7. Monitor 4K, który zastąpi komputer i telewizor

Wykorzystując te same funkcje, co w pierwszej generacji, linia Samsung Smart Monitor zapewnia liczne opcje łączności zarówno dla komputerów PC, jak i smartfonów. Użytkownicy mogą podłączyć swoje osobiste urządzenia mobilne za pomocą Tap View, Mirroring lub Apple AirPlay 2. Monitor obsługuje także rozwiązanie Samsung DeX, które pozwala na pracę z monitorem poprzez połączenie go z urządzeniem mobilnym oraz usługę Microsoft 365, umożliwiając użytkownikom przeglądanie i edytowanie dokumentów oraz wygodne zapisywanie ich w chmurze nawet bez połączenia z komputerem, dzięki wbudowanemu Wi-Fi. Smart Monitor oferuje też wiele portów, w tym USB typu-C czy USB (nie posiada jednak DisplayPort). Wyświetlacz może również w pełni zastąpić centrum rozrywki z możliwością dostępu do treści OTT i strumieniowego przesyłania ulubionych filmów i programów z Netflix, HBO i YouTube, nawet bez połączenia z komputerem lub urządzeniem mobilnym. Producent nie zdradził jeszcze ceny 43-calowego wariantu, ale 32-calowy model 4K (M7) zapłacić trzeba ok. 1600 zł.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung przedstawia 43-calowy Smart Monitor M7. Monitor 4K, który zastąpi komputer i telewizor

 0