Test Samsung M7 Smart Monitor - monitor niczym smart TV

Test Samsung M7 Smart Monitor - monitor niczym smart TV

Test Samsung M7 Smart Monitor - Podsumowanie

Samsung M7 Smart Monitor to niewątpliwie bardzo ciekawy produkt, który oferuje funkcjonalności, których na próżno szukać w tradycyjnych monitorach. W gruncie rzeczy otrzymujemy tu taki hybrydowy sprzęt, który jest w stanie zastąpić standardowy monitor i komputer do codziennej pracy oraz telewizor… jeśli nie oglądamy tradycyjnej telewizji. Takie połączenie jest niezwykle praktyczne w typowo konsumenckim użytkowaniu, możliwość bezprzewodowego połączenia się z peryferiami, komputerami czy urządzeniami mobilnymi, wraz z funkcjonalnością zdalnego dostępu, wbudowaną aplikacją Office 365 oraz serwisami streamingowymi (w tym YouTube czy Netlix), sprawiają, że w jednym urządzeniu otrzymujemy wszystko, czego może być nam potrzeba. Z racji tego, że całość działa na platformie Tizen, mamy też dostęp do sklepu z naprawdę sporą liczbą aplikacji, w tym prostych gier. Samsung M7 Smart Monitor to również szereg innych ciekawych rozwiązań, jak czujnik światła, autoprzełączanie źródła+ czy Ultrawide Game View - całość składa się na prawdziwie inteligentny monitor. 

Samsung M7 Smart Monitor to niewątpliwie bardzo ciekawy produkt, który oferuje funkcjonalności, których na próżno szukać w tradycyjnych monitorach.

Test Samsung M7 Smart Monitor - monitor niczym smart TV

Z drugiej strony otrzymujemy jednak 32-calowy wyświetlacz z ekranem o rozdzielczości 4K, co przekłada się na naprawdę dużą i komfortową w użytkowaniu powierzchnię roboczą. Co prawda przy odświeżaniu 60 Hz, smużącej matrycy VA i braku wsparcia dla technologii Adaptive Sync monitor raczej słabo sprawdza się w grach, ale nie takie jest jego przeznaczenie (casualom raczej zaś nie będą przeszkadzać te braki). Jeśli chodzi o wady, to wspomnieć można o niższym niż deklarowany kontraście czy niezbyt wysokiej jasności połączonej z satynową powierzchnią ekranu, co nieco utrudnia użytkowanie w nasłonecznionych pomieszczeniach. Matryca wypada za to całkiem poprawnie jeśli chodzi o kolory, zarówno w zakresie pokrycia popularnych gamutów, jak i precyzji w odwzorowaniu barw. Pochwalić trzeba też przyzwoitą równomierność podświetlenia. Koniec końców, Samsung M7 Smart Monitor to produkt, który na pewno znajdzie swoich fanów, kusząc innowacyjnymi rozwiązaniami typu smart. Od nas monitor otrzymuje ocenę 4/5 gwiazdek i odznaczenie za innowacyjność.

Samsung M7 Smart Monitor

 4K = duża przestrzeń robocza, jakość wykonania, USB typu C ze wsparciem dla DP i ładowaniem, bardzo dobre głośniki, jednorodność podświetlenia, dobrze zrealizowane OSD + aplikacja, łączność bezprzewodowa, wbudowany Office 365, wbudowane aplikacje streamingowe, funkcjonalności Smart, czujnik oświetlenia. 

 HDR tylko teoretycznie, ograniczona regulacja podstawy, smużenie (typowe dla matryc VA), jasność mogłaby być wyższa, kontrast niższy od deklarowanego.

Cena (na dzień publikacji): od 1599zł

Gwarancja: 24 miesięce

Produkt kupisz w sklepie 

 

Sprzęt do testów dostarczyła firma:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test Samsung M7 Smart Monitor - monitor niczym smart TV

 0