Test Samsung M7 Smart Monitor - monitor niczym smart TV

Test Samsung M7 Smart Monitor - monitor niczym smart TV

Test Samsung M7 Smart Monitor - monitor niczym smart TV

Monitory, jakie otrzymujemy na testy, to przeważnie modele dla graczy, choć zdarzają się też typowo biurowe konstrukcje. Rzadko jednak zaskakują nas one swoją funkcjonalnością tak jak Samsung Smart Monitor, który trafił właśnie do naszego laboratorium testowego. Koreański gigant lubi od czasu do czasu eksperymentować z nietypowymi monitorami, czego dobrym przykładem jest Space Monitor. Tym razem producent postawił na rozwiązanie, które łączy możliwości typowego biurowego monitora ze smart TV, dorzucając do tego mobilną łączność i zdalne możliwości PC. W ramach tej linii Samsung oferuje modele monitorów Full HD z serii M5 oraz 4K z serii M7. My mogliśmy sprawdzić większy, 32-calowy wariant M7 (S32AM700UUX), który dostępny jest na naszym rynku w cenie od 1599 zł. Całkiem nieźle, jak na sprzęt 4K w tym rozmiarze, ale jeśli do równania dołożymy dodatkowe funkcje, to mamy niezwykle ciekawą propozycję, która w skrajnych przypadkach jest w stanie zastąpić nam komputer. 

Samsung M7 Smart Monitor to monitor, który łączy możliwości typowego biurowego monitora ze smart TV, dorzucając do tego mobilną łączność i zdalne możliwości PC.

Test Samsung M7 Smart Monitor - monitor niczym smart TV

Zacznijmy jednak od podstawowych danych - Samsung M7 Smart Monitor oferuje 32-calowy płaski panel VA o rozdzielczości 4K, czyli 3840 × 2160 pikseli. Pozostała część parametrów wypada już jednak dość przeciętnie, gdyż otrzymujemy 8-bitowy panel o częstotliwości odświeżania 60 Hz, maksymalną jasność na poziomie tylko 250 cd/㎡, czas reakcji 8 ms (GtG) i typowy dla zastosowanej matrycy kontrast 3000:1. Ot, typowa specyfikacja biurowego monitora. Co prawda producent zapewnia także o szerokich kątach widzenia (178 stopni w pionie i poziomie), ale wiemy jak to jest w przypadku technologii VA, a wparcie dla HDR10 przy tych parametrach uznać można jedynie za teoretyczne. 

Specyfikacja Samsung M7 Smart Monitor
Przekątna matrycy 32''
Rozdzielczość natywna 3840 x 2160 px
Częstotliwość odświeżania 60 Hz
Gęstość pikseli 137,68 ppi
Typ panelu VA
Powłoka matrycy Antiglare, Hard coating (3H)
Maksymalna jasność 250 cd/m2
Kontrast statyczny 3000:1 
Kąty widzenia 178/178 st.
Czas reakcji (GTG) 8 ms 
Pivot nie
VESA tak, 100x100
Złącza wideo 2x HDMI 2.0
Inne obsługa HDR, hub USB 2.0, platforma smart, Tizen OS

Tu jednak dochodzimy do dodatkowych funkcjonalności monitora M7, które w dużym stopniu pokrywają się ze smart TV Samsunga, a urządzenie kryje jeszcze kilka dodatkowych asów w rękawie. Monitory z nowej linii działają bowiem w oparciu o system operacyjny Tizen i mogą bezpośrednio łączyć się z naszą siecią Wi-Fi, by streamować treści ze wsparciem dla HDR10 z takich serwisów jak Netflix, Apple TV, YouTube i innych, bez potrzeby podłączania dodatkowego sprzętu. Co więcej, możemy instalować na nich dodatkowe aplikacje, korzystając z wbudowanego sklepu. Wszystkie warianty Smart Monitor posiadają 5 W głośniki oraz oferują w zestawie pilot ze wsparciem dla asystentów głosowych. Są nawet kompatybilne z AirPlay 2, dzięki czemu mogą łatwo wyświetlać treści z urządzeń Apple. Od typowego telewizora różni je więc tylko brak wbudowanego dekodera i złącza antenowego.             

Co więcej, do Smart Monitor za pośrednictwem łączności Bluetooth możemy też podłączyć myszkę i klawiaturę, by połączyć się z Office 365 za pośrednictwem zdalnego dostępu, co oznacza, że do wielu zadań nie potrzebujemy nawet PC. Nie zabrakło tu również opcji połączenia bezprzewodowego za pośrednictwem funkcjonalności DeX, dzięki czemu możemy zamienić smartfony Samsunga w swoisty komputer. Do tego dochodzi opcja szybkiego mirroringu telefonów Samsunga (na Androidzie Oreo 8.1 lub nowszym) poprzez przyłożenie telefonu do prawego górnego narożnika monitora, gdzie umieszczono sensor NFC. Smart Monitor M7 posiada też USB typu C, co pozwala podłączyć monitor do laptopa za pomocą tego złącza (to oferuje funkcje DisplayPort, transferu danych i ładowania z mocą do 65 W). Tak więc funkcjonalność tego sprzętu wygląda naprawdę imponująco na tle tradycyjnych monitorów.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test Samsung M7 Smart Monitor - monitor niczym smart TV

 0