Samsung przeszedł na masową produkcję w procesie 10 nm drugiej generacji

Samsung przeszedł na masową produkcję w procesie 10 nm drugiej generacji

Samsung ogłosił dzisiaj, że firma rozpoczęła masową produkcję układów System-on-Chip (SoC) w litografii 10 nm FinFET drugiej generacji, czyli 10LPP (Low Power Plus), co ma zapewnić większą wydajność, bądź zmniejszone zapotrzebowanie na energię.

Proces technologiczny 10LPP pozwala na uzyskanie 10% większej wydajności lub o 15% mniejsze zapotrzebowanie na energię w porównaniu do procesu technologicznego 10 nm pierwszej generacji - 10LPE (Low Power Early), który był obecnie wykorzystywany. Dzięki temu, że nowy proces bazuje na sprawdzonej już technologii 10LPE, firma osiągnąć ma przewagę nad konkurencją, dzięki zredukowanemu okresowi, który jest niezbędny do przejścia od projektowania do masowej produkcji i pozwoli na zdecydowanie większy początkowy uzysk z produkcji. Układy SoC zaprojektowane z wykorzystaniem procesu technologicznego 10LPP mają być użyte w urządzenia elektronicznych, których premiery spodziewane są na początku przyszłego roku, a ich dostępność ma się zwiększać w trakcie całego roku 2018.

Jednym z układów wyprodukowanych w procesie technologicznym 10LPP będzie Exynos 9810, który znajdzie się w nadchodzącym Galaxy S9

"Będziemy w stanie lepiej służyć naszym klientom poprzez migrację z 10LPE do 10LPP, co poprawi wydajność i zagwarantuje większy uzysk" - powiedział Ryan Lee wicedyrektor Foundry Marketing w Samsung Electronics - "Samsung wraz z długowieczną strategią w wykorzystywaniu procesu 10nm będzie pracował nad ewolucją technologii 10nm i przejściem na 8LPP by zaoferować klientom jeszcze większe możliwości w szerokim zakresie aplikacji". Samsung ogłosił również, że ich najnowsza linia produkcyjna S3, zlokalizowana w Hwaseong w Korei Południowej jest gotowa na uruchomienie produkcji w procesach technologicznych 10nm i niższych. S3 jest trzecią fabryką Samsunga, który do tej pory posiadał linie produkcyjne S1 w Korei oraz S2 w USA. W S3 mają być również w przyszłości produkowane układy w procesie technologicznym 7 nm FinFET z EUV (Extreme Ultra Violet).

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung przeszedł na masową produkcję w procesie 10 nm drugiej generacji

 0