Samsung rejestrował znaki towarowe "AI Smartphone" i "AI Phone"

Samsung rejestrował znaki towarowe "AI Smartphone" i "AI Phone"

Samsung może chcieć promować swoją nadchodzącą generację flagowych smartfonów jako urządzenia napędzane przez sztuczną inteligencję. Firma miała bowiem rejestrować znaki towarowe "AI Smartphone" i "AI Phone".

Galaxy S24 - nowe smartfony AI?

Patrząc na nowe doniesienia w łatwy sposób można wywnioskować, że Samsung zamierza reklamować przyszłą generację swoich flagowych smartfonów jako urządzenia napędzane przez AI. Południowokoreański gigant chce także najpewniej, aby jego nadchodzące smartfony były mocno kojarzone właśnie ze sztuczną inteligencją. Świadczy o tym rejestrowanie przez Samsunga znaków towarowych "AI Smartphone" oraz "AI Phone". Działania te są najpewniej powiązane ze zbliżającą się premierą serii Galaxy S24. Jak donosi serwis GalaxyClub, firma chce używać także znaków towarowych "Magic Pixel", "Flex Magic" i "Flex Magic Pixel" w swoim rodzimym kraju, Korei Południowej. Mogą one mieć jakiś związek z okularami AR.

Południowokoreański gigant chce także najpewniej, aby jego nadchodzące smartfony były mocno kojarzone właśnie ze sztuczną inteligencją. Świadczy o tym rejestrowanie przez Samsunga znaków towarowych "AI Smartphone" oraz "AI Phone".

Samsung Galaxy

Jeśli chodzi o znaki "AI Phone" i "AI Smartphone", to Samsungowi może być ciężko je uzyskać, bowiem oba są dość ogólne. Zwłaszcza, że coraz więcej producentów będzie chciało reklamować swoje smartfony jako urządzenia ściśle powiązane ze sztuczną inteligencją. Niemniej sama chęć ich rejestracji to już kolejna wskazówka, że seria Galaxy S24 będzie wyróżniać się na tle obecnie dostępnej generacji właśnie możliwościami, jakie daje sztuczna inteligencja.

Samsung ma już swoją AI. Nazywa się Gauss

Nie tak dawno Samsung przedstawił własną generatywną AI, która nazwana została Gauss. Składa się ona z trzech modeli: "Language", "Image" oraz "Code". Dzięki temu Gauss jest w stanie m.in. radzić sobie z różnego rodzaju zadaniami, gdzie wykorzystywany jest tekst. Dla przykładu pisanie czy tworzenie podsumowań. Potrafi również generować i edytować obrazy, a także pomagać z tworzeniem oprogramowania. Z dotychczasowych doniesień wynika, że to właśnie Gauss może odpowiadać za funkcje AI w serii Galaxy S24.

Wygląda też na to, że i część sprzętowa jest gotowa na taką ewolucję smartfonów marki. Zarówno Exynos 2400, jak i Snapdragon 8 Gen 3 powinny poradzić sobie z umożliwieniem wykorzystywania narzędzi AI. Samsung chwalił się nawet, że względem Exynosa 2200, nowy Exynos 2400 może zagwarantować 14,7-krotną poprawę wydajności w obliczeniach związanych ze sztuczną inteligencją. Wszystko wskazuje zatem na to, że podczas premiery kolejnej generacji swoich flagowców, Samsung poświęci bardzo dużo czasu właśnie AI.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung rejestrował znaki towarowe "AI Smartphone" i "AI Phone"

 0