Samsung we wrześniu rozpocznie budowę kolejnej fabryki. Firma chce odzyskać zamówienia na chipy 5 nm

Samsung we wrześniu rozpocznie budowę kolejnej fabryki. Firma chce odzyskać zamówienia na chipy 5 nm

Z powodu problemów produkcyjnych i sporych opóźnień, Samsung stracił wszystkie zamówienia na układy Snapdragon 875G 5 nm, które złożyło Qualcomm. Fabryką, która będzie produkować nowe Snapdragony tymczasowo będzie wyłącznie TSMC. Koreańczycy nie wywieszają jednak białej flagi i próbują nadgonić, dążąc do rozpoczęcia masowej produkcji układów w procesie 5 nm. Samsung w przyszłym miesiącu planuje rozpocząć budowę nowej fabryki. Od czerwca w Pyeongtaek w Korei Południowej trwa przygotowywanie gruntu pod trzecią wytwórnię chipów, jednak oficjalna budowa budynku rozpocznie się dopiero we wrześniu. Samsung podobno chce zbudować Pyeongtaek Line 3 (P3) znacznie wcześniej niż planowano i ma nadzieję, że władze rządowe udzielą firmie pozwolenia tak szybko, jak to możliwe.

Samsung buduje 6 fabrykę w Korei Południowej, jednocześnie walcząc z problemami z procesem 5 nm, przez co utracił zamówienia od Qualcomm.

Ponieważ Samsung ma zainwestować około 25,2 miliardów dolarów w fabrykę P3, oczekuje się, że będzie to największy zakład produkcyjny firmy w Pyeongtaek. Ponadto Samsung chce zbudować łącznie sześć fabryk chipów w rejonie Pyeongtaek. Placówka P1 jest obecnie czynna, podczas gdy obiekt P2 jest tylko częściowo funkcjonalny, ale oczekuje się, że od przyszłego roku zacznie działać z pełną wydajnością. Jeśli chodzi o zakład P3, masowa produkcja chipów może osiągnąć pełną wydajność w 2023 roku, chociaż nie jest potwierdzone, jaką technologię zamierza zastosować Samsung w zakładzie P3, prawdopodobnie będzie to EUV 5 nm. Przyspieszenie budowy oznacza, że ​​Qualcomm może ponownie przekazać Samsungowi większość zamówień, dzieląc je z TSMC, aby zmaksymalizować dostawy zarówno nadchodzących chipów Snapdragon 875, jak i Snapdragon 875G.

Nieoficjalnie mówi się również, że Samsung planuje całkowicie ominąć proces 4 nm  i zamiast tego skupić się na 3 nm. Istnieje prawdopodobieństwo, że placówka P3 jest budowana z myślą o nadchodzącej technologii, choć póki co są to tylko spekulacje i bardziej stawiamy na 5 nm.  Samsung będzie miał łącznie siedem fabryk zajmujących się produkcją chipów kontraktowych, sześć w Korei Południowej i jedną w Austin w Teksasie.  Mamy nadzieję, że firma będzie w stanie nadrobić straty i zmniejszyć dystans do TSMC, bo monopol nigdy nie jest zdrowy. Sytuacja Samsunga powinna się wyklarować w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung we wrześniu rozpocznie budowę kolejnej fabryki. Firma chce odzyskać zamówienia na chipy 5 nm

 0