Samsung wprowadza do produkcji 32 GB RAMu DDR4 dedykowanego laptopom

Samsung wprowadza do produkcji 32 GB RAMu DDR4 dedykowanego laptopom

Pamięci RAM stanowią dość fundamentalny element komputer, w tym laptopów. Niestety jeżeli chodzi o drugą kategorię urządzeń ich posiadacze często fabrycznie otrzymują dość przeciętne moduły. Tymczasem popularna południowokoreańska korporacja postanowiła wyjść z propozycją przeznaczoną dla fanów gier.

Samsung potwierdził rozpoczęcie masowej produkcji pierwszej na świecie pamięci DDR4 32 GB, przeznaczonej do gamingowych laptopów. Stworzone w formacie SoDIMM, a także oparte na procesie 10nm, nowe moduły oferują wiele korzyści dla większości komputerów przenośnych takich jak na przykład większą pojemność, czy zwiększoną prędkość. Warto wspomnieć, że cztery lata wcześniej również Samsung wprowadził na rynek podwojone 16 GB SoDIMM oparte o 20nm, które bazowały na wersji 8 GB. Jak zaznaczył popularny producent kolejne rozwiązania pozwolą urządzeniom osiągać prędkości wynoszące nawet 2 666 MB/s, co stanowi niewielki, ale zawsze wzrost względem poprzednich produktów, których wartość sięgała maksymalnie 2 400 MB/s.

Nowy RAM produkowany przez Samsunga i przeznaczony do laptopów gamingowych ma charakteryzować się zmniejszonym poborem energii oraz większą prędkością

Niestety nowoczesna technologia oznacza także większe zapotrzebowanie na energię, co spędza sen z powiek większości posiadaczy laptopów do gier. Samsung twierdzi, że taki 64-bitowy komputer zawierający dwa z jego modułów zużywa mniej niż 4,6 W w trybie aktywności oraz poniżej 1,4 W w stanie bezczynności. Jest to zarazem zmniejszenie poboru energii w porównaniu z 16 GB pamięciami. Według Sewon Chun, starszego wiceprezesa marketingu pamięci w Samsung Electronics, wyprodukowane układy pomogą zapewnić więcej płynności w grach wideo niż dotychczas znany nam RAM umieszczany w notebookach. Korporacja aktualnie nie podała cen ani nawet przybliżonej daty premiery. Choć zgadujemy, że za całość trzeba będzie słono zapłacić. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung wprowadza do produkcji 32 GB RAMu DDR4 dedykowanego laptopom

 0