Samsung wreszcie zauważył, że klienci płacą za smartfony i usuwa denerwujące reklamy

Samsung wreszcie zauważył, że klienci płacą za smartfony i usuwa denerwujące reklamy

Samsung zaczął usuwać reklamy ze swoich aplikacji, które są domyślnie instalowane na smartfonach firmy. Dotyczy to podstawowych aplikacji, takich jak Weather, Samsung Pay i Samsung Themes. 

Nikt nie lubi reklam na swoich telefonach premium, zwłaszcza takich firm jak Samsung. Podobnie jak Xiaomi i Oppo, w przeszłości Samsung również zaczął wyświetlać reklamy w swoich preinstalowanych aplikacjach. W sierpniu Samsung obiecał usunąć banery ze swoich domyślnych aplikacji. Zaktualizowane wersje apek zostały już dostrzeżone przez klientów Samsunga w Korei Południowej, którzy opublikowali wiadomości na forum społeczności firmy. Wśród różnych wypowiedzi dostrzeżono również wpis pracownika Samsunga: "Tutaj manager Samsung Health. Należy pamiętać, że baner u góry aplikacji Samsung Health nie będzie wyświetlany od 1 października", co potwierdza, że Samsung wreszcie wycofał się z uciążliwych dodatków marketingowych.

Samsung uległ naporowi społeczności i zaprzestaje wyświetlania reklam we własnych aplikacjach jak Samsung Pay i Themes.

Mimo że Samsung potwierdził, że usuwa reklamy z wyżej wymienionych aplikacji własnych tylko w swoim ojczystym kraju, Korei Południowej, użytkownicy z USA również donoszą o zniknięciu reklam. Banery zostały usunięte z Samsung Pay, wspomnianej wcześniej aplikacji Health (która wyświetlała reklamy linii smartwatchy Samsung wraz z poradami dotyczącymi treningu), aplikacji pogodowej oraz z motywami. Na przykład aplikacja Pogoda zastąpiła banery reklamowe temperaturą i prognozą. Należy zauważyć, że chociaż banery reklamowe nie są już wyświetlane w aplikacji Samsung Pay, nadal istnieje sekcja polecane, która zawiera oferty. Jest to jednak zgodne z zastosowaniem aplikacji jako systemu płatności mobilnych. 

Jeśli reklamy same nie znikną z aplikacji własnych na telefonie Samsung, może być konieczne wymuszenie ich zatrzymania. Aby tego dokonać, przejdź do opcji Ustawienia > Aplikacje i przewiń, aby znaleźć nazwę aplikacji, którą chcesz zatrzymać. Wybierz nazwę aplikacji i stuknij w "Wymuś zatrzymanie" znajdujące się w prawym dolnym rogu. Pojawi się menu podręczne z informacją, że jeśli zatrzymasz aplikację, mogą wystąpić błędy. Po zatwierdzeniu należy otworzyć ponownie aplikację, a reklamy powinny zniknąć.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung wreszcie zauważył, że klienci płacą za smartfony i usuwa denerwujące reklamy

 0