Samsung wyprodukuje co najmniej 1 milion smartonów ze składanym ekranem

Samsung wyprodukuje co najmniej 1 milion smartonów ze składanym ekranem

Samsung pokazał światu długo oczekiwany, składany wyświetlacz Infinity Flex podczas corocznej konferencji deweloperów, która odbyła się w ubiegłym tygodniu. Podczas prezentacji Justin Dennison, starszy wicedyrektor do spraw marketingu urządzeń mobilnych oznajmił, że pierwsze składane urządzenie Samsunga wejdzie do masowej produkcji w nadchodzących miesiącach. Jak donosi  Yonhap News, szef działu urządzeń mobilnych D J Koh oświadczył, że firma wyprodukuje co najmniej milion sztuk tego modelu, a jeśli rynek zareaguje pozytywnie na tę nowinkę, Samsung będzie kontynuował produkcję i dostarczy liczbę urządzeń wystarczającą do zaspokojenia potrzeb konsumentów.  Koh przewiduje, że smartfon ze składanym ekranem nie zastąpi najpopularniejszego obecnie kształtu smartfona, który jest po prostu płaskim prostokątem. Jednakże firma uważa, że praca włożona w projekt i produkcję składanego smartona może doprowadzić do szybkiego rozwoju tej technologii, a przyszłe modele będą już wyposażone w elastyczne ekrany, które będzie można rozciągać.

Samsung przegrał wyścig o pierwszy smartfon z elastycznym ekranem, ale chcą zdeklasować konkurencję dopracowanym oprogramowaniem.

Koh uważa również, że Samsung wypuści do masowej sprzedaży swój smartfon ze składanym ekranem w pierwszej połowie przyszłego roku. Jednocześnie przyznał on, że Samsung nie jest pierwszym producentem na rynku, który stworzył tego typu urządzenie, jako że Royole FlexPai wyprzedziło Samsunga o kilka dni, prezentując swoje rozwiązanie 31 października.  Konkurencyjny dla Samsunga smartfon to 4 calowe urządzenie, które po rozłożeniu przekształca się w 7,8 calowy tablet i oferuje specyfikację z najwyżej półki. Specyfikacja jest obejmuje wysokie wydajnością podzespoły, co wraz z "podatkiem od nowości" daje równie wysokie ceny. Urządzenie wyceniono na 1290, 1435 i 1865 dolarów zależnie od modelu i wyposażenia. Jak dotąd zamówienia przedpremierowe są zbierane jedynie w Chinach, a wysyłka zamówień rozpocznie  się już w przyszłym miesiącu.

Celem przedstawiciela Samsunga nie jest jednak wychwalanie Royole FlexPai. W rzeczywistości wspominanie konkurencji ma jedynie na celu wytknięcie, że w przeciwieństwie do produktu kalifornijskiej firmy, to Samsung włożył więcej troski o doświadczenia konsumenta i użytkowanie składanego smartfona. "Urządzenie Samsunga wyróżnia pogoń za optymalnym doświadczeniem użytkownika, baterią i wagą. Spotkaliśmy się z CEO firmy Google dwa miesiące temu i zorganizowaliśmy specjalny zespół odpowiedzialny za oprogramowanie urządzenia, a dzięki wysyłce prototypów urządzeń do deweloperów, jesteśmy w stanie zapewnić optymalne doświadczenia jeszcze przed premierą" - powiedział DJ Koh, CEO Samsung Mobile. Ile jednak będzie kosztować urządzenie Samsunga? Tego póki co nie wiadomo, jednak nieoficjalnie mówi się o kwocie 1770 dolarów, co w przeliczeniu daje niemal 7000 zł.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung wyprodukuje co najmniej 1 milion smartonów ze składanym ekranem

 0