Samsung wyprodukuje wyświetlacze OLED 90 Hz dla laptopów

Samsung wyprodukuje wyświetlacze OLED 90 Hz dla laptopów

Samsung zapowiedział stworzenie bardzo dużej ilości 14-calowych wyświetlaczy OLED z odświeżaniem 90 Hz dla laptopów. Produkcja wystartuje w marcu, chociaż południowokoreański gigant nie zdradził detali odnośnie rozdzielczości, współczynnika proporcji czy rozmiarów przyszłych paneli. Według Samsunga ekrany zaoferują 10-krotnie szybszy czas reakcji względem innych propozycji dostępnych na rynku. Jednocześnie firma przekonuje, iż OLED 90 Hz dostarczy identyczne same wrażenia jak LCD 120 Hz. Joo Sun Choi - dyrektor generalny Samsung Display przyznał, że wyświetlacze znajdą zastosowanie w różnych dziedzinach od pracy, nauki po granie czy nawet streaming. Co ciekawe niektórzy producenci notebooków planują wypuścić urządzenia z tego rodzaju ekranami więc możemy przypuszczać, że będą to produkty dostarczone przez Samsung Display.

Samsung zapowiedział stworzenie bardzo dużej ilości 14-calowych wyświetlaczy OLED z odświeżaniem 90 Hz dla laptopów.

Samsung wyprodukuje wyświetlacze OLED 90 Hz dla laptopów

Mimo iż twórcy smartfonów od dawna prześcigają się w oferowaniu wyświetlaczy z większym poziomem odświeżania, tak w przypadku laptopów z OLED-ami standardem stały się matryce 60 Hz. Początkowo z racji na małą przekątną ekrany znajdą zastosowanie w mniej wydajnych komputerach przenośnych, natomiast później trafią zapewne do laptopów gamingowych. Samsung jakiś czas temu przedstawił pierwszy konsumencki telewizor MicroLED o przekątnej 110", z kolei samoemisyjna dioda LED ma oferować wszystkie plusy OLED-ów. Nic dziwnego, że pojawiły się opinie o końcu ery OLED-ów, lecz na to zapewne przyjdzie nam jeszcze poczekać. Nie mniej jednak jest to rozwiązanie po raz pierwszy wykorzystane w TV dedykowanym prywatnym odbiorcom, który trafił w ubiegłym miesiącu do sklepów w Korei Południowej a na pozostałej części globu pojawi się w pierwszym kwartale 2021 roku.

Samsung Display zamierza przedstawić w tym roku 10 różnych ekranów AMOLED o przekątnych 13,3-16 cali o rozdzielczości Full HD oraz 4K. Pierwszy 15,6-calowy wariant pojawi się w lutym i trafi do topowych laptopów. Produkcja 15,6-calowy wyświetlaczy 4K AMOLED ruszyła dwa lata temu i z tych rozwiązań korzystają najpopularniejsi dostawcy laptopów w postaci Lenovo, DELL czy HP. Przedsiębiorstwo z Korei Południowej liczy, że sprzedaż notebooków z ekranami Samsung Display w bieżącym roku wzrośnie pięciokrotnie w porównaniu z minionymi dwunastoma miesiącami.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung wyprodukuje wyświetlacze OLED 90 Hz dla laptopów

 0