Samsung zamierza montować aparat pod ekranem telefonu

Samsung zamierza montować aparat pod ekranem telefonu

Obecnie przednie aparaty w smartfonach montowanie są wyłącznie poza obrędem ekranu, w specjalnym miejscu na ekranie lub wysuwanym elemencie. Jeśli jednak wierzyć najnowszym doniesieniom Samsung zamierza opracować kolejną metodę. MyDrivers powołując się na południowokoreańskiego giganta podaje, że rozwija on technologię umożliwiającą umieszczenie kamery bezpośrednio pod wyświetlaczem urządzenia. W konsekwencji powstałyby telefony pełnoekranowe z prawdziwego zdarzenia. Co ciekawe to nie pierwszy raz, kiedy w sieci pojawiają się tego rodzaju informacje, bowiem już w przeszłości spekulowano, że firma bada możliwości stworzenia takiej technologii. Niestety nie wiemy, czy projekt w ogóle dojdzie do realizacji i kiedy dokładnie smartfony posiadające wspomniane rozwiązanie weszłyby do sprzedaży.

Samsung pracuje nad rozwiązaniem umożliwiającym umieszczenie aparatu bezpośrednio pod wyświetlaczem telefonu.

Samsung zamierza montować aparat pod ekranem telefonu

Istnieje szansa, że jeżeli pomysł jest w zaawansowanym stadium rozwoju to wówczas znalazłby zastosowanie na przykład w Samsungu Galaxy S11 lub S12. Natomiast jak to funkcjonowałoby w praktyce? Cóż opinie ekspertów są różne, aczkolwiek najczęściej mówi się o po prostu wyprodukowaniu przezroczystego wyświetlacza, który pełniłby także rolę obiektywu. Z kolei umieszczenie aparatu pod wyświetlaczem nie byłoby niemożliwe, zważywszy, iż producenci z powodzeniem montują czytnik linii papilarnych pod ekranem telefonu. Ponadto takie rozwiązanie skończyłoby z trwającym od pewnego czasu konfliktem między fanami notcha, a zwolennikami klasycznego montowania przednich kamer.

Samsung zamierza montować aparat pod ekranem telefonu Samsung oficjalnie wstrzymuje premierę składanego smartfona Galaxy Fold

Teraz z kolei Koreańczycy powinni skupić się przede wszystkim na poprawkach składanego Galaxy Fold, którego premierę przełożono ze względu na problemy, jakie wystąpiły w związku z prawidłowym funkcjonowaniem sprzętu. Recenzenci mający okazję sprawdzić telefon w boju skarżyli się, że wyświetlacz smartfonu po kilku dniach użytkowania nie nadawał się do dalszego korzystania. Dodatkowo odnotowano przypadki dotyczące dziwnego migotania części wyświetlacza, a także uszkodzenie zawiasu. Chociaż to dopiero pierwszy tego typu telefon od Samsunga, to bez wątpienia powinien on się bardziej postarać np. ze względu na wysoką cenę Galaxy Fold wynoszącą około 2 tysięcy euro.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung zamierza montować aparat pod ekranem telefonu

 0