Samsung zwiastuje rozsuwane i zwijane wyświetlacze Flex OLED

Samsung zwiastuje rozsuwane i zwijane wyświetlacze Flex OLED

Samsung nie zwalnia tempa i szykuje wiele innowacyjnych wyświetlaczy OLED dla mało- i średnioformatowych urządzeń. Mowa tu nawet o zwijanych i rozsuwanych panelach. 

Choć Samsung przed laty odpuścił walkę z LG o rynek wielkoformatowych paneli OLED do telewizorów, to jednak jest największym producentem tego typu matryc do mniejszych urządzeń, typu smartfony i tablety. Niedawno firma weszła zaś na rynek średniej wielkości OLED-ów z nowymi wyświetlaczami o wysokiej częstotliwości odświeżania do laptopów. Firma produkuje nawet elastyczne ekrany OLED do składanych smartfonów, takich jak Galaxy Z Flip 3 i Galaxy Z Fold 3. Teraz Samsung stworzył zaś nową stronę internetową, aby zaprezentować wszystkie możliwe formaty i rozwiązania, dostępne dzięki jego elastycznym panelom OLED. Firma nazywa swoje tego typu ekrany „Flex OLED” i wymienia ich pięć podkategorii: Flex Bar, Flex Note, Flex Square, Rollable Flex i Slidable Flex. 

Samsung zwiastuje „Flex OLED” i wymienia ich pięć podkategorii: Flex Bar, Flex Note, Flex Square, Rollable Flex i Slidable Flex. 

Samsung zwiastuje rozsuwane i zwijane wyświetlacze OLED

Flex Bar jest przeznaczony do składanych smartfonów z klapką, takich jak Galaxy Z Flip 3. Ekrany Flex Note są z kolei dedykowane laptopom ze składanymi ekranami. Flex Square to matryce do składanych smartfonów, takich jak Galaxy Z Fold 3.

Ekrany Rollable Flex południowokoreańskiej firmy mogą być używane w urządzeniach ze zwijanymi wyświetlaczami i takie urządzenia możemy zobaczyć w przyszłości. LG stosuje podobny ekran OLED w jednym ze swoich telewizorów, gdzie ekran zwijany jest do podstawy urządzenia. Wyświetlacz Slidable Flex może być używany w smartfonach z wysuwanym ekranem. OPPO zaprezentowało taki prototyp smartfona na początku tego roku, ale nie został jeszcze wprowadzony na rynek (ani nawet oficjalnie zapowiedziany)

Elastyczne ekrany OLED Samsung Display można zatem składać, zwijać lub rozsuwać. Producent chwali się, że charakteryzują się one wysoką jasnością, odtwarzaniem treści HDR10+, małym promieniem składania (R1.4) i lepszą ochroną ekranu (UTG) w porównaniu do produktów konkurencyjnych firm. Wyświetlacze Flex OLED mają być również bardzo wytrzymałe, gdyż można składać je ponad 200 000 razy, co odpowiada 100 złożeniom i rozłożeniom dziennie przez pięć lat. Czekamy więc na nowe produkty, które skorzystają z tej technologii. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung zwiastuje rozsuwane i zwijane wyświetlacze Flex OLED

 0