Sapphire RX 480 Nitro - Mnóstwo nowości i bogate wyposażenie

Sapphire RX 480 Nitro - Mnóstwo nowości i bogate wyposażenie

Akcelerator Sapphire jest bodaj pierwszym niereferencyjnym RX-em 480, którego zdjęcia pojawiły się jeszcze przed oficjalną premierą Polarisa. Wówczas mieliśmy okazję zobaczyć egzemplarz przeprodukcyjny, który zaskoczył wszystkich srebrną maskownicą. Jak się okazuje, Sapphire RX 480 Nitro zamiast w pierwotnie zaprezentowanym kolorze, trafi na rynek w typowych dla tego producenta, grafitowych barwach. Stosowne fotografie, a także garść szczegółów na temat najnowszego produktu Sapphire'a udostępnił sklep OcUK.

Sapphire RX 480 Nitro OC 8 GB

Jak RX 480, to oczywiście układ Ellesmere XT z 2304 procesorami strumieniowymi, 144 jednostkami teksturującymi i 32 jednostkami ROP, który w tym konkretnym przypadku okraszono 8 GB pamięci GDDR5 8 Gbps. Taktowania zostały fabrycznie podbite, jednak nie wiemy jeszcze w jakim stopniu. Tym niemniej TDP zostało ustalone na 175 W (referent: 150 W), co pozwala oczekiwać ponad 100 MHz ekstra. Tym bardziej, że producent chwali się również całkowicie przeprojektowanym laminatem, legitymującym się potężną sekcją zasilania w konfiguracji 6+1 i gniazdem zasilania typu PCIe 8-pin. Tym samym zaprezentowana karta zamiast 150 W, może otrzymać aż 225 W, co ponoć przekłada się na lepsze możliwości O/C.

Zainstalowany układ chłodzenia jest współtworzony przez aluminiowy radiator z czterema ciepłowodami i dwa wentylatory o średnicy 100 milimetrów, które mozna zdemontować w celu wyczyszczenia karty, co jest zarazem jedną z nowości w serii Nitro. Na tym jednak dodatki się nie kończą, bo w dalszych fragmentach notatki OcUK możemy przeczytać m.in. o: podświetleniu RGB, podwójnym BIOSie i cyfrowym gnieździe DVI-D. Nawiasem mówiąc, cały panel I/O został przeprojektowany, a w miejscu standardowego zestawu 3x DisplayPort 1.3/1.4 HDR i HDMI 2.0b, pojawił się zestaw 2x DisplayPort 1.3/1.3 HDR i 2x HDMI 2.0b.

Konstrukcje Sapphire'a powinna trafić do sklepów w połowie obecnego miesiąca.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sapphire RX 480 Nitro - Mnóstwo nowości i bogate wyposażenie

 0