Sędzia odrzucił oddalenie pozwu Trumpa przeciwko platformie YouTube

Sędzia odrzucił oddalenie pozwu Trumpa przeciwko platformie YouTube

Sędzia okręgowy wstrzymał pozew byłego prezydenta Donalda Trumpa przeciwko YouTube, do końca rozpatrywania odwołania od oddalenia jego sprawy przeciwko Twitterowi. Sędzia odrzucił jednak wniosek YouTube'a o oddalenie sprawy oraz wniosek Trumpa o wydanie wstępnego nakazu sądowego.

Trump pozwał YouTube, Twittera i inne firmy technologiczne, które zawiesiły jego konta po zamieszkach w Kapitolu z 6 stycznia 2021 r. W pozwie przeciwko YouTube były prezydent argumentował, że stała blokada konta miała negatywny wpływ na platformy darczyńców, stłumiła debatę publiczną, a także jego wysiłki na rzecz poparcia kandydatów. Pozew, początkowo złożony w południowym dystrykcie Florydy, argumentuje również, że cenzura narusza ustawę o cenzurze mediów społecznościowych, która została zablokowana przez sąd federalny, oraz jego prawa wynikające z Pierwszej Poprawki. W pozwie zwrócono się również do sądu o unieważnienie ochrony przyznanej platformom technologicznym na podstawie sekcji 230 ustawy o dobrych obyczajach w komunikacji.

Pozew Trumpa przeciwko platformie YouTube został utrzymany, jednak sędzia zaczeka ze wznowieniem na rozstrzygnięcie sprawy przeciwko Twitterowi. Krótko mówiąc, czekają na rozwój sytuacji.

 

Trump twierdzi też, że YouTube oszukał użytkowników i "nierówno" stosuje swoje standardy, co jest naruszeniem ustawy Florydy o oszustwach i nieuczciwych praktykach handlowych. Ponadto twierdzi, że YouTube „współpracował z rządem”, aby naruszyć jego prawa do wolności słowa. Podczas wniosku Trumpa o wydanie wstępnego nakazu, YouTube powiedział, że Trump nie może twierdzić, że jego wolność słowa została naruszona, ponieważ zasady dotyczące dozwolonych i niedozwolonych treści są określone w wytycznych dla społeczności platformy. Ponadto platforma stwierdziła, że ​​przywrócenie konta Trumpa spowodowałoby „nieodwracalną szkodę” i naruszyłoby prawa firmy wynikające z Pierwszej Poprawki, które dają jej swobodę decydowania, na jaką mowę można zezwolić.

„Były prezydent Trump i siedmiu innych powodów próbują zamienić swój sprzeciw wobec wyborów redakcyjnych YouTube w federalny pozew w imieniu domniemanej klasy ogólnokrajowej” – powiedział YouTube. „Ten wysiłek kończy się fiaskiem z prawnego punktu widzenia. Starając się traktować wyroki prywatnego dostawcy usług internetowych jako powództwo państwowe, powodowie odwracają Pierwszą Poprawkę do góry nogami.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sędzia odrzucił oddalenie pozwu Trumpa przeciwko platformie YouTube

 0