SilentiumPC prezentuje wentylator Fluctus 120 PWM stworzony we współpracy z Synergy Cooling

SilentiumPC prezentuje wentylator Fluctus 120 PWM stworzony we współpracy z Synergy Cooling

Wentylator SilentiumPC Fluctus 120 PWM cechuje się wysokim ciśnieniem statycznym, dużym przepływem powietrza, a wydajność zapewnia nie tylko na gęstych radiatorach systemów chłodzenia cieczą (np. AIO LC), ale także w obudowach wyposażonych w filtry przeciwkurzowe. Fluctus 120 PWM posiada dziewięć łopatek zapewniających wysokie ciśnienie statyczne tak bardzo potrzebne w przypadku montażu wentylatorów na gęstej chłodnicy zestawu AIO LC. Użytkownik może liczyć na redukcję temperatury o około 1-3 stopnie Celsjusza względem popularnych rozwiązań w tym segmencie przy jednoczesnym zmniejszeniu głośności. Szeroki zakres użytecznych obrotów - od 300 (± 100) obr./min do 1800 (± 10%) obr./min - umożliwia użycie tych wentylatorów nie tylko na większych chłodnicach, np. 360 mm, ale także na mniejszych - 240 mm - gdzie zwykle stosuje się wyższą prędkość obrotową.

Wentylator Fluctus 120 PWM cechuje się wysokim ciśnieniem statycznym, dużym przepływem powietrza, a wydajność zapewnia nie tylko na gęstych radiatorach systemów chłodzenia cieczą (np. AIO LC), ale także w obudowach wyposażonych w filtry przeciwkurzowe.

SilentiumPC prezentuje wentylator Fluctus 120 PWM stworzony we współpracy z Synergy Cooling

Obudowa wentylowana dzięki Fluctusom 120 PWM zapewni temperaturę procesora czy karty graficznej niższą o około 1-4 stopnie Celsjusza przy zachowaniu wyraźnie niższej głośności (nawet dwa razy ciszej). Za kulturę działania wentylatorów Fluctus 120 PWM odpowiada optymalizacja psychoaktustyczna opracowana przez Synergy Cooling (m.in. ząbkowane krawędzie łopatek), która przekłada się na redukcję irytujących tonów, tak by postrzegana głośność była nawet niższa niż wynika to ze wskazań mierników hałasu. Na poprawę kultury działania mają również wpływ gumowe elementy antywibracyjne w rogach wentylatora. Szeroki zakres użytecznych obrotów wentylatorów Fluctus 120 PWM - od 300 (±100) obr./min do 1800 (±10%) obr./min - umożliwia ich użycie w różnych scenariuszach użytkowania.

SilentiumPC prezentuje wentylator Fluctus 120 PWM stworzony we współpracy z Synergy Cooling

Począwszy od obudów, przez coolery powietrzne, aż po gęste chłodnice systemów chłodzenia cieczą - zależnie od ich wielkości stosuje się różny zakres prędkości obrotowej. Możliwe jest też używanie wentylatorów Fluctus 120 PWM w trybie półpasywnym. Poniżej 5% wartości PWM rotor całkowicie się zatrzymuje. Ponowne uruchomienie następuje automatycznie po przekroczeniu 10% wypełnienia sygnału PWM. Każdy Fluctus 120 PWM wyposażony jest w 4-pinowy przewód zasilający wraz z męskim odgałęzieniem umożliwiającym podłączenie kolejnego wentylatora. Przewidywane cena detaliczna wentylatora Fluctus 120 PWM: 49 złotych.

SilentiumPC prezentuje wentylator Fluctus 120 PWM stworzony we współpracy z Synergy Cooling Test SilentiumPC Fera 5 i Fera 5 Dual Fan - Polski patent na wydajność

Pokaż / Dodaj komentarze do: SilentiumPC prezentuje wentylator Fluctus 120 PWM stworzony we współpracy z Synergy Cooling

 0