Test SilentiumPC Fera 5 i Fera 5 Dual Fan - Polski patent na wydajność

Test SilentiumPC Fera 5 i Fera 5 Dual Fan - Polski patent na wydajność

Test SilentiumPC Fera 5 i Fera 5 Dual Fan - Polski patent na wydajność

SilentiumPC w naszym kraju nikomu nie trzeba nikomu przedstawiać, ich produkty to dobra wydajność i funkcjonalność, a jednocześnie złoty środek między jakością a ceną. Tym razem przetestuje najnowszy cooler CPU SilentiumPC Fera 5 i Fera 5 Dual Fan, który jest owocem współpracy SilentiumPC oraz drugiej polskiej firmy Synergy Cooling (tak to ten Piotr Piertas, który demonstrował swoje innowacyjne chłodzenie karty graficznej na kanale YT Jarka z blackwhite TV). Nowa Fera 5 została zaprojektowana całkowicie od nowa przez obie firmy (w Polsce nie w Chinach), począwszy od radiatora, przez zapinkę i kończąc na wentylatorze. Radiator w porównaniu z Fera 3 ma dużą większą powierzchnię oddawania ciepła, a sam wentylator o nazwie Fluctus 120 PWM, zoptymalizowano pod kątem psychoakustycznym, co ma mieć wpływ na postrzeganie przez ludzkie ucho hałasu. Sam wentylator jest na tyle zaawansowaną konstrukcją, że obie firmy postanowiły złożyć wniosek patentowy, a to o czymś świadczy. Robi się ciekawie, więc zapraszam na obszerną analizę najnowszego chłodzenia procesora Fera 5 oraz testy.

SilentiumPC Fera 5 i Fera 5 Dual Fan jest owocem współpracy SilentiumPC oraz Synergy Cooling, czy szykuje nam się rewolucja?

SilentiumPC Fera 5, Fera 5 Dual Fan - test review

 Wielki test coolerów CPU

Specyfikacja SilentiumPC Fera 5 i Fera 5 Dual Fan:

Model

SilentiumPC Fera 5 i Fera 5 Dual Fan

Wymiary radiatora (długość x szerokość × wysokość) 155 x 127 x 77 mm (Fera 5 Dual Fan 155 x 127 x 102 mm)
Waga coolera 562 g
Materiał radiator - 53 aluminiowe finy, 4 x rurki cieplne  o śr. 6 mm, plastikowy top
Długość węży nd
Model zastosowanego wentylatora 1 x 120 mm Fluctus 120 PWM, łożysko FDB (Fera 5 Dual Fan - 2 x 120 mm Fluctus 120 PWM)
Rozpiętość obrotów wentylatorów (nominalna) od 300 do 1800 obr./min, funkcja półpasywnej pracy
Kontrola obrotów wentylatora PWM
TDP (W) 220 W
Dołączona pasta termoprzewodząca tak Pactum PT-3
Sterowanie RGB przez płytę główną nie
Kompatybilny z podstawkami
  • Intel: LGA 1200 / 1151 / 1150 / 1155 / 1156 /2066 / 2011-3 (square ILM) / 2011 (square ILM) / LGA 1366 / 775
  • AMD: AM4 / AM3(+) / AM2 (+) / FM2(+) / FM1

Seria Fera 5 to w dniu premiery dwa kompaktowe układy chłodzenia różniące się tak naprawdę tylko jednym lub dwoma wentylatorami w standardzie. Jest to konstrukcja jednowieżowa składa się z czterech rurek cieplnych o średnicy 6 mm z bezpośrednim kontaktem z odpromiennikiem IHS procesora. Chłodzenie to klasa budżetowa, jednakowoż dzięki współpracy z Synergy Cooling może wyznaczać nowe poziomy wydajności dla tej klasy produktów. W Fera 5 wprowadzono wiele ciekawych rozwiązań zwiększających wydajność oraz optymalizując odczucia psychoakustyczne (odczucia natężenia dźwięku przez ludzkie ucho). W Fera 5 radiator zaprojektowano od nowa razem z wentylatorem, który sterowany jest sygnałem PWM i funkcją pracy półpasywnej oraz łożyskiem FDB.  

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test SilentiumPC Fera 5 i Fera 5 Dual Fan - Polski patent na wydajność

 0