SilverStone ECM23 M.2 - podłącz dysk SSD M.2 do każdej płyty głównej z PCIe

SilverStone ECM23 M.2 - podłącz dysk SSD M.2 do każdej płyty głównej z PCIe

SilverStone po cichu wprowadza do sprzedaży nową kartę rozszerzeń ECM23. Ten niepozorny element pozwala użytkownikom na podłączenie jednego, szybkiego urządzenia M.2 do wolnego slotu PCIe x4 na płycie głównej komputera. Najlepszym potencjalnym miejscem pracy dla SilverStone ECM23 mogą być starsze zestawy komputerowe, z płytami głównymi, które nie posiadają slotów M.2, a których użytkownicy chcą czerpać korzyści z dużo szybszych dysków w porównaniu do SATA III. Dyski SSD M.2 są coraz bardziej popularne, jest ich coraz więcej w sprzedaży, a dzięki wykorzystaniu PCIe oferują dużo wyższą wydajność w porównaniu do standardowych dysków SSD SATA III. Wszystko to dzięki wyższej przepustowości, która może wynosić nawet do 8 GB/s w przypadku wykorzystania PCIe 3.0 x4, co jest ogromną różnicą w porównaniu do maksymalnych możliwości SATA III (do 600 MB/s).

SilverStone wprowadza do sprzedaży nową kartę rozszerzeń ECM23, pozwalającą podłączyć dysk SSD M.2 na płytach odpowiedniego bez portu.

Oczywiście nie ma nic za darmo. Wyższa wydajność to wyższe kosztu i za dysk o pojemności 500 GB trzeba zapłacić o połowię więcej niż za dysk SATA III o tej samej pojemności, jednakże z pewnością znajdzie się sporo osób, dla których wyższe prędkości i czas reakcji będą warte dołożenia dodatkowych pieniędzy. Nowy produkt SilverStone wspiera dyski M.2 o wymiarach 2230, 2242, 2260 oraz 2280 - pierwsze dwie cyfry oznaczają szerokość karty M.2, natomiast ostatnia para cyfr jej długość. Producent podkreśla, że nie są wymagane żadne dodatkowe sterowniki, by korzystać z ECM23, jednakże wymagany jest wsparcie BIOSu, by móc uruchamiać system z tak zamontowanego dysku. Kolejna ważna informacja mówi, że tryb PCIe-NVMe wymaga korzystania z jednego z chipsetów Intela z serii 9 bądź wyższej i systemu operacyjnego Windows w wersji minimum 8.

Wszystkich potencjalnych nabywców producent ostrzega, że wybierając dysk M.2, należy szukać odpowiedniego, który będzie kompatybilny z adapterem, a do nich nie należą wolniejsze SATA (B key). Użytkownicy mogą jednak wybierać pomiędzy PCI Express z wykorzystaniem AHCI (M key) oraz PCI Express z NVMe (M key). Potwierdzono działanie z popularnymi dyskami jak choćby z tymi modelami Samsunga: Samsung NVMe SSD SM951/961 M.2, Samsung NVMe SSD 960 EVO M.2 oraz Samsung NVMe SSD 960 PRO M.2. Producent w zestawie prócz samego adaptera udostępnia również termopad i radiator, co ma zapewnić odpowiednią temperaturę pracy dysku. Cena na chwilę obecną pozostaje nieznana.

Pokaż / Dodaj komentarze do: SilverStone ECM23 M.2 - podłącz dysk SSD M.2 do każdej płyty głównej z PCIe

 0