Składany smartfon Oppo ma pojawić się w drugim kwartale 2021 roku

Składany smartfon Oppo ma pojawić się w drugim kwartale 2021 roku

Oppo to kolejny producent, który chce mieć w swojej ofercie składany smartfon. O tym projekcie wspominano już w poprzednim roku, ale dopiero ostatnio zdradzono potencjalny termin premiery urządzenia. Według doniesień z Chin składany smartfon Oppo zadebiutuje w drugim kwartale 2021 roku, czyli najpóźniej w czerwcu. Zgodnie z koncepcją sprzęt dostanie potrójny system zawiasów, dzięki czemu po złożeniu całość będzie kompaktowa i telefon bez problemu zmieścimy w kieszeni. Po rozłożeniu zyskamy natomiast dostęp do 7-calowego wyświetlacza, zaś odchylenie jednego z modułów zapewni nam wgląd do 80 mm ekranu prezentującego najważniejsze powiadomienia. To oczywiście prototyp i wiele mogło się zmienić, ale sam koncept wizualny składanego smartfona od Oppo zapowiada się ciekawie.

Składany smartfon Oppo ma zadebiutować najpóźniej w czerwcu 2021 roku.

Składany smartfon Oppo ma pojawić się w drugim kwartale 2021 roku

Oppo jest jednym z kilku producentów szykujących w tym roku składane smartfony, a w tym przypadku wskazuje się również na Google. Za dostarczenie ekranów przytoczonym firmom ma odpowiadać Samsung posiadający już doświadczenie w opracowywaniu składaków. Konkurencja pozostaje i tak spora, ponieważ swoją propozycję w postaci Mate X2 przedstawił Huawei, szokując niemałą część osób ceną składanego smartfona. Za urządzenie w zależności od wersji należy zapłacić ponad 10 tysięcy złotych. Wewnątrz tego flagowca dostajemy m.in. procesor Kirin 9000 wspomagany przez 8 GB RAM + 256 lub 512 GB pamięci na dane.

Zobaczymy jak w tym segmencie odnajdzie się Oppo, aczkolwiek niebagatelną rolę odegra tu odpowiednia cena. Pytanie, czy będzie ona konkurencyjna względem innych tego typu produktów? Składane smartfony zdobyły w 2020 roku dużą popularność, a jakby tego było mało prognoza zakłada, że w 2022 roku w sprzedaży pojawi się 17 milionów składanych smartfonów, czyli przeszło sześć razy więcej niż w minionych dwunastu miesiącach.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Składany smartfon Oppo ma pojawić się w drugim kwartale 2021 roku

 0