Składany tablet, zwijany smartfon, obiektyw pod ekranem. Samsung prezentuje rozwiązania przyszłości

Składany tablet, zwijany smartfon, obiektyw pod ekranem. Samsung prezentuje rozwiązania przyszłości

Dzisiaj rozpoczęła się konferencja o nazwie Society for Information Display's 2021. Wydarzenie, w związku z trwającą pandemią, odbywa się w formule wirtualnej i stanowi dla firm z całego świata okazję, by pochwalić się, nad czym aktualnie pracują w dziedzinie wyświetlaczy. Wykorzystał ją m.in. Samsung Display. Południowokoreański producent pokazał, czego możemy się spodziewać w ofercie smartfonów, tabletów, monitorów czy laptopów Samsunga w przyszłości (choć, jak wiadomo, od paru lat laptopy tej firmy nie są dostępne w naszym regionie). Co prawda, nie wiadomo, kiedy prezentowana technologia stanie się dostępna dla konsumentów, ale nie da się ukryć, że robi wrażenie.

W ciągu kilku najbliższych lat urządzenia Samsunga (i nie tylko) będą mogły składać się w literę S, zwijać się, a pod ekranami ukryte zostaną aparaty fotograficzne. Południowokoreański producent pokazał rozwiązania przyszłości podczas konferencji Society for Information Display's 2021.

Samsung zaprezentował między innymi ekran zginany w dwóch miejscach i składający się w kształt litery S. Smartfon/tablet wyposażony w to rozwiązanie miałby mieć wyświetlacz o przekątnej 7,2 cala. Po złożeniu zajmowałby raptem jedną trzecią swojego rozmiaru. A jeśli składająca się elektronika to dla was za mało, z pewnością zainteresuje was ekran... zwijany. Samsung Display pracuje także nad taką techniką. Smartfon w takim wydaniu miałby mieć zarówno kształt, jak i rozmiar standardowego urządzenia tego typu.

 Samsung ponownie największym producentem smartfonów. Duży spadek Huawei

Samsung to oczywiście nie tylko smartfony i tablety. Południowokoreański gigant pracuje także nad obiektywami, które mogłyby działać po schowaniu pod ekranem. To rozwiązanie producent zaprezentował na przykładzie laptopa. Jednak prawdopodobnie pojawi się ono w przyszłości także w smartfonach i tabletach, w tym m.in. w Galaxy Z Fold 3. Ciekawie zapowiada się także monitor składany na pół i w wersji złożonej zajmujący mniej więcej tyle miejsca, co tablet. Ekran miałby mieć możliwość wyświetlania obrazu zarówno w orientacji pionowej, jak i poziomej.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Składany tablet, zwijany smartfon, obiektyw pod ekranem. Samsung prezentuje rozwiązania przyszłości

 0