Smartfon Samsunga dostanie mocny akumulator. Potwierdza to dostępne zdjęcie

Smartfon Samsunga dostanie mocny akumulator. Potwierdza to dostępne zdjęcie

Chociaż producenci starają się montować do swoich smartfonów możliwie najwydajniejsze akumulatory to nie da się ukryć, że spora część ludzi wciąż narzeka na w ich ocenie zbyt krótki czas pracy urządzeń. Podczas gdy aktualnie branżowi giganci prześcigają się w opracowywaniu aparatów z coraz większymi matrycami (do idealnego przykładu zaliczymy zapowiedzianą 108 Mpix kamerę) to niewykluczone, że niebawem firmy w dużo większym stopniu zainteresują się również kwestią dostępnych w telefonach baterii. Zaprezentowany w lipcu ASUS ROG Phone 2 pokazuje, iż coś w tej materii zaczęło się dziać, ponieważ sprzęt posiada 6000 mAh baterię. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami kolejnym po ASUS gigantem chcącym wyróżnić się na wspomnianym polu jest Samsung. Natomiast teraz tę rewelację potwierdza opublikowane w internecie zdjęcie ukazujące akumulator o bardzo dużej pojemności wynoszącej 6000 mAh.

Do sieci trafiło zdjęcie prezentujące baterię o pojemności 6000 mAh. Modelem wyposażonym w taki akumulator miałby być Samsung Galaxy M20s.

Smartfon Samsunga dostanie mocny akumulator. Potwierdza to dostępne zdjęcie

Z udostępnionego obrazka przedstawiającego akumulator EB-BM207ABY wynika, iż posiada on pojemność znaminową 5831 mAh z kolei typowa nominalna będzie wynosiła 6000 mAh. Wychodzi więc na to, że przyszli posiadacze telefonu zapomną o ładowaniu swojego sprzętu na pewien czas, aczkolwiek ten czynnik jest oczywiście uzależniony od eksploatacji telefonu przez przyszłych użytkowników. Natomiast smartfonem południowokoreańskiego przedsiębiorstwa wyposażonym w ów akumulator ma być Galaxy M20s, który nadal pozostaje obiektem spekulacji. Można jednak przypuszczać, że pod względem specyfikacji technicznej nie będzie on różnił się od swojego poprzednika napędzanego przez ośmiordzeniowy układ Exynos 7904. 

Smartfon Samsunga dostanie mocny akumulator. Potwierdza to dostępne zdjęcie

Wprowadzenie przez Samsunga telefonu z tak ogromną baterią to zdecydowanie krok na plus, który w przypadku konkurencyjnej ceny pozwoli przyciągnąć grupę klientów poszukujących urządzenia, którego nie trzeba ładować tak często, jak pozostałych konkurentów. Niestety nie wiemy, kiedy Galaxy M20s miałby trafić do sprzedaży, szczególnie że trzy dni temu ujawniono flagowca w postaci Galaxy Note 10 mogącego pochwalić się m.in. wydajnym procesorem Exynos 9825 z GPU Mali-G76 MP12. Niestety osoby liczące na mocną okazję musimy rozczarować bowiem za dziesiątkę należy zapłacić minimum 4 tysiące złotych. Przy okazji warto jeszcze przypomnieć, że w tym roku swój rewolucyjny sprzęt z baterią o pojemności 16000 mAh przedstawił Energizer, lecz finalnie projekt powędrował do kosza.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Smartfon Samsunga dostanie mocny akumulator. Potwierdza to dostępne zdjęcie

 0