Snapchat Plus. Snap testuje usługę abonamentową

Snapchat Plus. Snap testuje usługę abonamentową

Platformy społecznościowe chętnie proponują swoim użytkownikom ofertę abonamentową, czego idealnym przykładem jest Twitter i jego plan Blue. Na początku roku testy subskrypcji rozpoczął Instagram, a teraz drogą tą kroczy Snapchat.

Snapchat miał kiedyś swoje pięć minut i chociaż jego największy prime już minął, to platforma społecznościowa nadal nie narzeka na brak aktywnych użytkowników. Serwisy takie jak Twitter coraz częściej sięgają po usługi abonamentowe i na tej liście jest także Snapchat. Snap prowadzi wewnętrzne testy płatnej subskrypcji o nazwie Snapchat Plus, która podobno zapewni jej posiadaczom dostęp do wczesnych funkcji niewdrożonych jeszcze do finalnej wersji aplikacji czy szeregu innych bonusów. W oświadczeniu przesłanym The Verge, rzeczniczka Snapchata, Liz Markman potwierdziła medialne doniesienia o testach subskrypcji przyznając, że firma jest niezwykle podekscytowana, mogąc dostarczać wybranej grupie osób eksperymentalne opcje.

Snapchat prowadzi testy abonamentu Snapchat Plus, którego miesięczny koszt ma wynieść 4,59 euro.

Jak wynika ze zrzutów ekranu opublikowanych na Twitterze przez Alessandro Paluzziego, Snap testuje również inne możliwości Snapchata Plus, w tym ustawienie jednego ze znajomych jako "przyjaciela nr 1". Przy okazji poznaliśmy nieoficjalne ceny Snapchat Plus, który ma kosztować 4,59 euro miesięcznie i 45,99 euro rocznie (odpowiednio około 4,84 i 48,50 dolarów amerykańskich). Oczywiście na tym etapie mogą to być tymczasowe ceny i finalnie będą się różnić. Wprowadzanie subskrypcji przez kolejne platformy społecznościowe nie dziwi.

Apple od wersji iOS 15 zmieniło zasady dotyczące prywatności i sposób, w jaki użytkownik wyświetla personalizowane reklamy, co niekorzystnie wpłynęło na aplikacje generujące przychody z wyświetlania reklam. Wiele z bezpłatnych programów, do których zaliczamy platformy społecznościowe, musi szukać kolejnego źródła zarobku i właśnie z pomocą przychodzi model abonamentu, w ramach którego proponują dodatkowe, czasem ciekawe opcje.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Snapchat Plus. Snap testuje usługę abonamentową

 0