Snapdragon 7 Gen 3 SoC z AI oficjalnie. Qualcomm zapowiada znaczny wzrost wydajności

Snapdragon 7 Gen 3 SoC z AI oficjalnie. Qualcomm zapowiada znaczny wzrost wydajności

Qualcomm ogłosił premierę nowego chipsetu mobilnego - Snapdragon 7 Gen 3 SoC. Ta średnioklasowa platforma 5G jest następcą chipsetu Snapdragon 7 Gen 2, oferując nowe innowacje oparte na sztucznej inteligencji dla urządzeń mobilnych.

Snapdragon 7 Gen 3 oferuje wybrane funkcje Snapdragon Elite Gaming.

Snapdragon 7 Gen 3 osiąga maksymalną prędkość procesora wynoszącą 2,63 GHz i według producenta zapewniając o 50% wyższą wydajność układu graficznego i aż o 60% lepszą wydajność w obszarze sztucznej inteligencji w porównaniu ze swoim poprzednikiem. Wykorzystuje technologię 4 nm firmy TSMC i posiada oznaczenie SM7550-AB. Producenci chińskich smartfonów, Honor i Vivo, potwierdzili, że ich nadchodzące urządzenia będą wykorzystywać procesor Snapdragon 7 Gen 3.

Qualcomm zapewnia, że Snapdragon 7 Gen 3 SoC ma o 50% szybsze GPU niż poprzednik. Co jednak z głównymi rdzeniami?

qualcomm

Snapdragon 7 Gen 3 został zaprezentowany przez Qualcomm w publikacji na blogu. Nowy chip, oparty na technologii 4 nm od TSMC, charakteryzuje się architekturą 1+3+4 i obiecuje ponad 50% wyższą wydajność procesora graficznego i aż o 60% bardziej efektywne wykorzystanie sztucznej inteligencji w porównaniu do poprzedniego modelu, Snapdragona 7 Gen 2. Również zapewnia on o 20% większą wydajność energetyczną w stosunku do swojego poprzednika. Dzięki technologii Qualcomm Quick Charge 5, możliwe jest naładowanie baterii od zera do 50% w zaledwie pięć minut.

Qualcomm nawiązał współpracę z Honor i Vivo, aby wypuścić pierwsze telefony z SoC Snapdragon 7 Gen 3

SoC wykorzystuje podstawowy rdzeń taktowany zegarem 2,63 GHz, trzy rdzenie wydajnościowe o prędkości do 2,4 GHz oraz cztery rdzenie energooszczędne pracujące zegarem 1,8 GHz. Snapdragon 7 Gen 3 oznaczony jest numerem części SM7550-AB i oferuje wybrane funkcje Snapdragon Elite Gaming, takie jak Qualcomm Game Quick Touch i Adreno HDR Fast Blend.

Wszystko to pięknie brzmi na papierze, jednak czy faktycznie Snapdragon 7 Gen 3 będzie szybszy niż Snapdragon 7 Gen 2? Mamy pewne wątpliwości.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Snapdragon 7 Gen 3 SoC z AI oficjalnie. Qualcomm zapowiada znaczny wzrost wydajności

 0