Snapdragon 7s Gen 2 - Qualcomm zapowiada nowy układ dla tańszych smartfonów ze średniej półki

Snapdragon 7s Gen 2 - Qualcomm zapowiada nowy układ dla tańszych smartfonów ze średniej półki

Qualcomm wypuścił swój nowy układ dla urządzeń ze średniej półki, Snapdragon 7s Gen 2. Chipset produkowany jest w 4 nm procesie technologicznym i ma być rozwiązaniem dla producentów telefonów, którzy szukają wydajnej platformy w znacznie niższym budżecie niż chipy Gen 8.

Snapdragon 7 w wersji "lajt"

CPU modelu Snapdragon 7s Gen 2 jest słabszy niż jakikolwiek inny procesor z serii Snapdragon 7, ISP (układ przetwarzania obrazu) również nie jest tak imponujący, co wskazuje na ogólnie nieco niższe pozycjonowanie tego układu. Wcześniejsze plotki sugerowały, że Snapdragon 7s Gen 2 może zadebiutować na rynku wraz z serią Redmi Note 13, której premiera zaplanowana jest na ten miesiąc.

CPU modelu Snapdragon 7s Gen 2 jest słabszy niż jakikolwiek inny procesor z serii Snapdragon 7.

Nazwa Snapdragon 7s Gen 2 może wydawać się myląca, ponieważ nie było pierwszej generacji 7 ani Snapdragon 7 drugiej generacji. Nie wiemy też, co oznacza „s”, ale zdaje się wskazywać raczej na nieco słabszą specyfikacji tego SoC. Procesor ma cztery wydajnościowe rdzenie o częstotliwości 2,4 GHz, a pozostałe cztery o częstotliwości 1,95 GHz to energooszczędne jednostki.

GPU nieznane

Producent nie podał konkretnego układu graficznego Adreno jaki został tu zastosowany, ale wiadomo, że ten obsługuje rozdzielczość FHD+ przy częstotliwości 144 Hz. Platforma łączności FastConnect 6700 to krok wstecz w stosunku do 6900 w Snapdragonie 7+ Gen 2, bo prędkość maksymalna pobierania wynosi zaledwie 2,9 Gb/s, podczas gdy obsługiwana technologia Bluetooth jest ograniczona do 5,2, co nadal zapewnia wsparcie dla dźwięku o niskim zużyciu energii.

Snapdragon 7s Gen 2

Spectra ISP obsługuje smartfony z pojedynczym aparatem do 200 MP i nagrywanie wideo 4K przy 30 kl./s. Pamięć to LPDRR5 o prędkości 3200 MHz, a inne funkcje obejmują USB-C 3.1 i Quick Charge 4+.

Xiaomi pierwsze w kolejce

Qualcomm nie podał oficjalnie ram czasowych, w których zobaczymy urządzenia z nowym chipsetem, ale jeśli przecieki się potwierdzą, to lada moment powinniśmy doczekać się zapowiedzi serii Redmi Note 13, która podobno będzie bazować na tych procesorach. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Snapdragon 7s Gen 2 - Qualcomm zapowiada nowy układ dla tańszych smartfonów ze średniej półki

 0