Snapdragon 8150 po raz kolejny przetestowany. Imponuje wydajnością CPU

Snapdragon 8150 po raz kolejny przetestowany. Imponuje wydajnością CPU

Jak wynika z ostatnich doniesień z obozu Qualcomm, firma planuje oficjalnie zapowiedzieć swój nowy flagowy SoC Snapdragon 8150, który trafi do przyszłorocznych flagowych smartfonów, 4 grudnia. Nie musimy jednak czekać blisko dwóch tygodni, by dowiedzieć się nieco więcej na tego układu mobilnego, a w szczególności jego wydajności, ponieważ najnowsze przecieki dają nam niezły obraz tego, czego możemy się po nim spodziewać. Procesor niedawno przetestowany został w popularnym benchmarku AnTuTu, gdzie udało mu się pobić nawet A12 Bionic od Apple, następnie w sieci pojawiły się imponujące wyniki Snapdragona 8150 w zakresie sztucznej inteligencji (te zawdzięcza dedykowanemu modułowi NPU), a teraz z kolei mamy okazję sprawdzić, jak prezentują się czyste osiągi CPU tego SoC. Trzeba przyznać, że zapowiada się to niezwykle obiecująco.

Snapdragon 8150 po raz kolejny pojawił się w bazie danych popularnego benchmarku mobilnego, Geekbench.

Najnowszy przeciek pozwala nam spojrzeć na wynik uzyskany przez układ Snapdragon 8150 w benchmarku GekkBench. Liczby wyglądają lepiej niż ostatnim razem, kiedy procesor sprawdzony był w tej aplikacji, ponieważ w teście jednordzeniowym udało się wyciągnąć 3505 punktów, a w wielordzeniowym 10608 punktów. Rezultaty te biją na głowę poprzednika, ale też zapewniają wyraźną przewagę nad Kirin 980, czyli nowym 7 nm SoC od Huawei (ten w tych samych testach uzyskuje odpowiednio 3390 i 10318 punktów). Nadchodzący Snapdragon musi jednak uznać wyższość A12 Bionic od Apple, który pochwalić może się rezultatami na poziomie odpowiednio 4822 i 11508 punktów. Co więcej, w benchmarku jednordzeniowym nadchodzący procesor Qualcomm wciąż wypada słabiej od zeszłorocznego A11 Bionic, znanego z iPhone’a X. Trzeba jednak pamiętać, że wciąż trwają prace nad optymalizacją Snapdragona 8150, więc do momentu implementacji tego układu przez producentów smartfonów może on jeszcze znacząco przyspieszyć.

Zgodnie z docierającymi do nas informacjami, Snapdragon 8150, podobnie jak poprzednik, ma posiadać ośmiordzeniowe CPU w dość nietypowej konfiguracji 1+3+4, gdzie otrzymamy jeden wysokowydajny rdzeń, wspomagany przez trzy rdzenie do typowych zastosowań oraz cztery energooszczędne do mniej wymagających zadań. Poza tym, procesor Snapdragon 8150 produkowany ma być w 7 nm procesie technologicznym, czyli tym samym, który wykorzystywany jest przez Apple w układach A12 i A12X, napędzających iPhone’y Xs/XS Max/XE i nowego iPada Pro oraz przez Huawei przy procesorze Kirin 980 (ten trafił do smartfonów z serii Mate 20 i najpewniej napędzać będzie przyszłoroczne modele z flagowej rodziny P).

Pokaż / Dodaj komentarze do: Snapdragon 8150 po raz kolejny przetestowany. Imponuje wydajnością CPU

 0