Snapdragon 8150 przetestowany. Jak wypada na tle Kirina 980 i Apple A12?

Snapdragon 8150 przetestowany. Jak wypada na tle Kirina 980 i Apple A12?

Royole znienacka wyskoczyło z FlexPai, który jest nie tylko pierwszym  na świecie rozkładanym smartfonem z elastycznym ekranem, ale i pierwszym urządzeniem z procesorem Snapdragon 8150, czyli nowym flagowym SoC od Qualcomm, który zastąpi Snapdragon 845. Nie trzeba było długo czekać na pojawienie się pierwszych testów tego układu, ponieważ jego wyniki pojawiły się już w bazie danych popularnego benchmarku mobilnego, Geekbench, dając nam tym samym możliwość sprawdzenia, czego możemy się po nim spodziewać. Warto jednak podkreślić, że benchmark najprawdopodobniej przeprowadzony został na referencyjnym sprzęcie, a nie Royole FlexPai, niemniej jednak pozwala nam sprawdzić, jak Snapdragon 8150 wypada w porównaniu z układami mobilnymi A12 Bionic od Apple oraz Kirin 980 od Huawei. Wszystkie te procesory bazują bowiem na 7 nm procesie technologicznym od TSMC.

Snapdragon 8150 pojawił się już w bazie danych popularnego benchmarku mobilnego, Geekbench, dając nam tym samym możliwość sprawdzenia, czego możemy się po nim spodziewać.

Snapdragon 8150 przetestowany. Jak wypada na tle Kirina 980 i Apple A12?

Źródło: GSMArena

Z dotychczasowych przecieków wiadomo, że Snapdragon 8150 otrzyma nowe rdzenie Kryo pogrupowane w trzech klastrach w konfiguracji 2+2+4, zamiast 4+4, jak było to dotychczas. Z podobnego rozwiązania korzysta Kirin 980 i tutaj również można się spodziewać, że dwa wysokowydajne rdzenie Kryo Gold Plus zapewniać będą najwyższe osiągi w krótkich sesjach, dwa kolejne, Kryo Gold, utrzymywać prędkość przez dłuższy czas, a cztery pozostałe, Kryo Silver, oddelegowywane zostaną do mniej wymagających zadań. Poza tym, nowy flagowy SoC od Qualcomm przyniesie zintegrowany modem 5G dla przyszłej generacji łączności komórkowej. Jak dużego skoku wydajności możemy zatem spodziewać się po Snapdragonie 8150? Sytuację bardzo dobrze obrazują wykresy przygotowane przez portal GSMArena, gdzie wyniki pogrupowano na osiągi jednordzeniowe i wielordzeniowe.

Snapdragon 8150 pojawił się już w bazie danych popularnego benchmarku mobilnego, Geekbench

I tak, wyniki uzyskane przez Snapdragona 8150 pokazują wyraźny skok wydajności względem poprzednika, czyli Snapdragona 845 (Google Pixel 3 XL), aczkolwiek nowy flagowy SoC Qualcomm nie przeskoczył konkurentów, zarówno w postaci Kirina 980 od Huawei (Huawei Mate 20 Pro), a już na pewno nie A12 Bionic od Apple (iPhone XS). Co więcej, w teście jednordzeniowym wypadł nawet słabiej od Exynosa 9810 od Samsunga (Galaxy Note 9). Trzeba jednak pamiętać, że są to wczesne rezultaty i nie mamy pewności, czy chip pracował już z finalnymi częstotliwościami taktowania zegarów. Co więcej, najmocniejszym elementem Snapdragonów zawsze były ich układy graficzne Adreno i by sprawdzić jak wypada nowe GPU, musimy otrzymać wyniki z innych benchmarków. Tym samym, rodzimy podchodzić do tych wyników z odpowiednim dystansem, ale nie powinniśmy zbyt długo czekać na konkretne zapowiedzi ze strony Qualcomm oraz kolejne przecieki.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Snapdragon 8150 przetestowany. Jak wypada na tle Kirina 980 i Apple A12?

 0