Snapdragon 895 i Exynos 2200 powstaną w fabrykach Samsunga z wykorzystaniem procesu 4 nm? Co z TSMC?

Snapdragon 895 i Exynos 2200 powstaną w fabrykach Samsunga z wykorzystaniem procesu 4 nm? Co z TSMC?

Kilka dni temu słyszeliśmy, że kolejny flagowy SoC Smapdragon będzie produkowany z wykorzystaniem procesu 4 nm, jednak brak było informacji, kto miałby być odpowiedzialny za tę produkcję. Wiele osób w ciemno stawiało na TSMC, jako dostawcę nowych układów Qualcomm, jednak pojawiają się świeże doniesienia, że w rzeczywistości, to Samsung pomoże w opracowaniu nowych Snapdragonów 895, ale również ich własny Exynos 2200 wykorzysta proces 4 nm. Według nowych przecieków, zarówno Snapdragon 895, jak i Exynos 2200 zostaną wykonane w procesie 4 nm Samsunga. W przypadku Exynosa sprawa jest oczywista, jednak zwrócenie się Qualcomm do Samsunga a nie TSMC może budzić nieco zdziwienia.

Według najnowszych doniesień, Qualcomm ponownie będzie zmuszony zaufać Samsungowi w zakresie produkcji Snapdragonów. Nowe SoC Snapdragon 895 i modemy X65 5G rzekomo powstaną z wykorzystaniem procesu 4 nm Samsunga.

Od jakiegoś czasu wiadomo, że Qualcomm zleci Samsungowi produkcję modemów nowej generacji Snapdragon X65 5G właśnie w procesie 4 nm, co samo w sobie jest dość mocnym argumentem, że ta współpraca może zostać rozszerzona również na Snapdragony 895. Jak podkreśla Wccftech, wartość kontraktu na masową produkcję Snapdragonów 888 przez Samsunga wynosiła rzekomo 850 milionów dolarów, więc Samsung z pewnością próbował przedłużyć umowę również na następny flagowy SoC.

Chociaż pierwszym logicznym wyborem byłoby TSMC, jako że tajwański producent posiada bardziej dopracowaną technologię niż Koreańczycy, to problemem jest tutaj moc przerobowa TSMC. Nieoficjalnie mówi się, że Apple zarezerwowało całą początkową produkcję w procesie 4 nm, ale nie tylko - rezerwacje znacznych zasobów sięgają nawet procesu 3 nm. W związku z taką sytuacją nie ma miejsca na produkcję dla innych firm, które muszą polegać na alternatywach jak Samsung. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Snapdragon 895 i Exynos 2200 powstaną w fabrykach Samsunga z wykorzystaniem procesu 4 nm? Co z TSMC?

 0