Sniper: Ghost Warrior Contracts 2 - sukces polskiej gry. Najlepsza premiera w historii serii

Sniper: Ghost Warrior Contracts 2 - sukces polskiej gry. Najlepsza premiera w historii serii

Ścieżki, którą przeszło warszawskie studio City Interactive (CI Games), może pozazdrościć wielu deweloperów gier wideo. Wszystko zaczęło się w 2003 roku, od kiepskiej jakości produkcji, które przeważnie były sprzedawane w kioskach za 10-20 złotych. Chickenator, II Wojna Światowa: Rajd na Berlin, Terrorist Takedown: Konflikt na Bliskim Wschodzie - to tylko kilka spośród kilkudziesięciu tytułów, które dziś właściciele i pracownicy City Interactive wspominają zapewne ze wstydliwym uśmiechem na ustach. Jednak obecnie to już tylko odległe wspomnienie. Od pewnego czasu City Interactive tworzy coraz większe i coraz lepsze gry (m.in. dlatego, że strategia polegająca na tworzeniu niskich lotów tytułów okazała się wbrew pozorom dochodowa). Najlepszy przykład to wydany 4 czerwca Sniper: Ghost Warrior Contracts 2. Gra zdobywa pozytywne recenzje i sprzedaje się najlepiej w historii serii.

Sniper: Ghost Warrior Contracts 2 to jedna z najlepszych premier w historii studia City Interactive oraz najlepsza w historii serii Sniper: Ghost Warrior, zapoczątkowanej w 2010 roku.

City Interactive poinformowało, że liczba zamówień przedpremierowych Sniper: Ghost Warrior Contracts 2 była o 30 proc. wyższa niż w przypadku poprzedniej odsłony serii. Po dodaniu do tego zakupów, które miały miejsce tuż po premierze, otrzymujemy rezultat lepszy o 118 proc. Gra jest nieco droższa niż poprzedniczka, co przekłada się na przychód wyższy o 170 proc. Aż 82 proc. recenzji wystawionych na Steamie przez graczy to pozytywne opinie. Popularność widać także po liczbie osób bawiących się jednocześnie na platformie Valve. W szczytowym momencie sięgnęła ona 7 tys., podczas gdy Sniper: Ghost Warrior Contracts zgromadził przed komputerami najwyżej 3,9 tys. graczy.

Sniper: Ghost Warrior Contracts 2 zbiera całkiem niezłe recenzje także w zagranicznych serwisach o grach wideo. Według portalu Metacritic, średnia ocen wersji PC to na tę chwilę 7,4/10. Co ciekawe, jeśli wziąć pod uwagę opinie graczy, wynik ten wynosi 7,9/10. Nowa produkcja City Interactive ukazała się póki co w wersjach na PC, PlayStation 4, Xbox One oraz Xbox Series X|S. Wydanie na PlayStation 5 ujrzy światło dzienne jeszcze w tym roku, ale jego data premiery nie została jeszcze ogłoszona.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sniper: Ghost Warrior Contracts 2 - sukces polskiej gry. Najlepsza premiera w historii serii

 0