Sony już przygotowało nową rewizję PlayStation 5. Warto na nią zapolować?

Sony już przygotowało nową rewizję PlayStation 5. Warto na nią zapolować?

PlayStation 5 nie ma jeszcze roku na karku, tymczasem Sony już opracowało nową rewizję konsoli, która wprowadza kilka poprawek względem oryginalnego modelu. Nie są to jednak duże zmiany.

Wielu graczy wciąż ma duży problem z zakupem konsoli PlayStation 5, ponieważ jak tylko nowe partie urządzenia trafiają do sklepów, błyskawicznie się wyprzedają i często trafiają na portale aukcyjne, gdzie zakupić można je w zdecydowanie mniej atrakcyjnych cenach. Osoby, którym jednak udało się zdobyć swój egzemplarz w ostatnim czasie, mogą poczuć się nieco rozczarowane faktem, że na rynku zaraz pojawi się odświeżona wersja tego sprzętu. Patrząc jednak na poprawki, raczej nie ma czego żałować.  

Sony opracowało nową rewizję konsoli PlayStation 5 Digital Edition, która wprowadza kilka poprawek względem oryginalnego modelu.

Sony już przygotowało nową rewizję PlayStation 5. Warto na nią zapolować?

Wygląda na to, że w nowym modelu oznaczonym numerem CFI-1100B01 nastąpiły tylko drobne zmiany. Po pierwsze, Sony udało się zmniejszyć wagę konsoli o około 300 gramów. A biorąc pod uwagę, jak trudno jest zdobyć PlayStation 5, nietrudno sobie wyobrazić, że niektórzy szczęśliwi właściciele mogą przenosić ten sprzęt częściej niż normalnie (np. do domu przyjaciela). Mimo wszystko trudno uznać to za znaczącą zmianę, która wpływa na doznania graczy. W jaki sposób Sony odchudziło PS5, pozostaje jednak tajemnicą. Zgodnie z ofertami sklepów, które pojawiły się w Japonii, model CFI-1100B01 ma również śrubę radełkowaną w podstawie, co ułatwia zamontowanie podstawy bez użycia narzędzi. I to w sumie wszystko, jeśli chodzi o ujawnione zmiany. 

Wciąż jest jednak możliwe, że Sony poprawiło chłodzenie, starając się zmniejszyć wagę (w końcu konsola ma ogromny wentylator chłodzący), ale to tylko spekulacje i nic nie potwierdzono na ten temat. Poprawiona PlayStation 5 Digital Edition ma zostać wydana w Japonii pod koniec tego miesiąca. Sprzęt wciąż jest wyposażony w ten sam 8-rdzeniowy procesor Zen 2 o taktowaniu do 3,5 GHz, tę samą grafikę RDNA 2 z 32 jednostkami obliczeniowymi o taktowaniu do 2,23 GHz, te same 16 GB pamięci GDDR6 i 512 MB pamięci RAM DDR4 oraz ten sam dysk SSD NVMe o pojemności 825 GB.

PlayStation 5 żyłą złota. 16-latek zarobił krocie na odsprzedaży konsoli Sony

Co ciekawe jednak, wydaje się, że zmieniono tylko wersję cyfrową, a nie zwykłe PS5 z wbudowanym napędem Blu-ray. Tak czy inaczej, jeśli udało się wam zdobyć PS5 (zwykłą lub cyfrową edycję), nie musicie się martwić, że coś tracicie względem poprawionej wersji. 

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony już przygotowało nową rewizję PlayStation 5. Warto na nią zapolować?

 0