Sony kupiło Kojima Productions? Grafika PlayStation Studios daje do myślenia

Sony kupiło Kojima Productions? Grafika PlayStation Studios daje do myślenia

Po tym jak Sony kupiło Haven Studio, wiele osób zastanawiało się, jakie studio znajduje się na celowniku Japończyków w następnej kolejności. Nowa grafika promocyjna PlayStation Studios zdaje się wskazywać pewnego mocnego kandydata. 

Przyglądając się nowemu banerowi PlayStation Studios, dostrzec można tu grę Death Stranding, co sugeruje, że Kojima Productions może wkrótce stać się własnością Sony. Jeśli informacje te się potwierdzą, to raczej nie będą dużym zaskoczeniem, ponieważ Kojima Productions zawsze miało dobre relacje z Sony. W końcu Kojima zapowiedział, że pierwsza gra studia będzie dostępna wyłącznie (choć tylko czasowo) na konsolę PlayStation 4. Mimo to deweloper dotychczas pozostawał niezależny, ale to może się wkrótce zmienić.

Przyglądając się nowemu banerowi PlayStation Studios, dostrzec można tu grę Death Stranding, co sugeruje, że Kojima Productions.

Sony kupiło Kojima Productions? Grafika PlayStation Studios daje do myślenia

Góra nowa grafika, dół stara

Gry przedstawione na wspomnianym banerze dotychczas były powiązane z własnymi produkcjami od studiów Sony. Na przykład Returnal został dodany dopiero po tym, jak Sony ogłosiło przejęcie Housemarque. Wynika z tego, że Kojima Productions, twórcy Death Stranding, wkrótce będzie studiem należącym do Sony. 

Twórca Metal Gear, Hideo Kojima, założył Kojima Productions po odejściu z Konami w 2015 roku. Od tego czasu studio opracowało Death Stranding na PS4, PC i PS5. Podobno pracuje nad nową grą z gatunku horroru, co również nie jest zaskoczeniem, ponieważ przed rozstaniem z Konami zajmował się nowym Silent Hillem. Studio zamierza działać także w telewizji, muzyce i filmach, dzięki otwartemu niedawno oddziałowi w Kalifornii.

W ubiegłym roku Sony nabyło Haven, Bluepoint Games, Housemarque, Nixxes Software i Firesprite. Firma zaoferowała również 3,6 miliarda dolarów za Bungie w styczniu tego roku. Jednak przejęcie nie zostało jeszcze zatwierdzone przez wszystkie agencje regulacyjne. Prezes Sony Interactive Entertainment, Jim Ryan, stwierdził, że pomimo wszystkich tych przejęć, których Sony dokonało w ostatnich miesiącach, w planach są jeszcze większe zakupy. Nie byłby to pierwszy przypadek przecieku dotyczącego zakupu nowego studia przez Sony, gdyż podobnie sytuacja wyglądała z Bluepoint. Dopóki producent PlayStation nie ogłosi jednak tego oficjalne, nie możemy być niczego pewni. 

Microsoft w ostatnim czasie robi jeszcze większe zakupy, gdyż gigant z Redmond przejął choćby Bethesdę i Activision. Nie da się ukryć, że na rynku producentów gier widać wyraźną konsolidację w ramach tych dwóch obozów, nie jesteśmy wprawdzie przekonani, czy jest to dobre z punktu widzenia graczy, ale to temat na inną rozmowę.  

Zobacz także:

  •  
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony kupiło Kojima Productions? Grafika PlayStation Studios daje do myślenia

 0