Najnowsza aktualizacja do PlayStation 4 może powodować różne problemy

Najnowsza aktualizacja do PlayStation 4 może powodować różne problemy

Kilka dni temu w sieci pojawiła się informacja o wiadomościach na PlayStation 4, które powodowały zawieszenie konsoli, a jedynym ratunkiem było przywrócenie urządzenia do ustawień domyślnych. Oczywiście należało też pamiętać, by nie wyświetlać wiadomości od nieznajomych, a jeśli coś już dostaliśmy, wówczas skasować w aplikacji mobilnej. Okazuje się jednak, że Sony nie spoczywało na laurach i w błyskawicznym tempie rozprawiło się z całym problemem, publikując dla posiadaczy PlayStation 4 stosowną aktualizację. Jeśli więc dzisiaj uruchomicie konsolę, to nie zdziwcie się, gdy ujrzycie komunikat o konieczności pobrania patcha aktualizującego system PS4 do wersji 6.02. Niestety nie wiemy, czy update wnosi coś jeszcze oprócz poprawki błędu z wiadomościami, ale na pewno nie znajdziemy w nim długo wyczekiwanej funkcji zmiany ID konta.

Sony udostępniło posiadaczom PlayStation 4 aktualizację eliminującą problem wadliwych wiadomości.

Najnowsza aktualizacja do PlayStation 4 może powodować różne problemy!

Przypomnijmy, że niedawno Sony potwierdziło implementację opcji zmiany ID na PlayStation Network. Niestety obecnie jest ona sprawdzana w ramach testowej wersji oprogramowania PlayStation 4 i żeby móc ją pobrać należało brać udział we wcześniejszych beta testach systemu. Finalnie pierwsza zmiana pseudonimu będzie całkowicie bezpłatna, lecz za każdą następną Sony pobierze stosowną opłatę, zależną od tego, czy posiadamy aktywną subskrypcję PlayStation Plus. Pomimo iż ściąganie pieniędzy za zmianę nicku wydaje się odrobinę kontrowersyjne, to identyczne rozwiązanie od dawna funkcjonuje na Xbox One i nikt nie ma z tym jakiegoś problemu. To nie jedyna nowość, ponieważ korporacja umożliwi także multiplatformowe rozgrywki pomiędzy posiadaczami PC oraz PS4 w grze Fortntie.

Ewidentnie widać, że Sony stara się zmienić nie tylko w obszarze tworzonych urządzeń i rozwiązań, ale także, jeśli chodzi o relację ze społecznością zrzeszoną wokół kultowej marki PlayStation. Wiele osób narzeka, że komunikacja z fanami znacząco podupadła w ostatnich latach, co zdaje się zauważyli też sami Japończycy. W jednym z odcinków PlayStation Blogcast, Shawn Layden, czyli przedstawiciel korporacji, poruszył właśnie przytoczoną kwestię komunikacji. Obiecał on, że Sony poprawi się w tej materii, znajdując nowe, lepsze sposoby docierania do ogromnej ilości zwolenników. Jedną z opcji może być stworzenie odpowiednika Directa, w którym Nintendo informuje o nowościach związanych z grami wideo. Kto wie, ważne, że Sony próbuje zmienić wiele kluczowych dla funkcjonowania swojego ekosystemu elementów.

Aktualizacja 18.10.2018

Zgodnie z doniesieniami od użytkowników PS4, najnowsza poprawka 6.02, o której wspominaliśmy powyżej może powodować zawieszanie konsoli, a także różne inne problemy. Warto zaznaczyć, że na ten moment Sony nie zabrało oficjalnego stanowiska w całej sprawie, radzimy więc wstrzymać się z implementacją patcha do czasu wydania oświadczenia przez producenta. W innym przypadku instalujecie na własną odpowiedzialność. Oczywiście błędy mogą wystąpić nie u wszystkich właścicieli urządzenia, ale ryzyko jest spore.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Najnowsza aktualizacja do PlayStation 4 może powodować różne problemy

 0